Разданська ГЕС

Разданська ГЕС – гідроелектростанція у Вірменії. Знаходячись між Севанською ГЕС (34,2 МВт) та Аргельською ГЕС, входить до складу дериваційного каскаду на ресурсі із озера Севан, яке дренується річкою Раздан (ліва притока Араксу, який в свою чергу є правою притокою Кури, що тече до Каспійського моря).

Разданська ГЕС
40°30′28″ пн. ш. 44°45′44″ сх. д.
Країна  Вірменія
Стан діюча
Річка Севан
Каскад Севано-Разданський каскад
Роки введення першого та останнього гідроагрегатів 1959
Основні характеристики
Установлена потужність 81,6  МВт
Середнє річне виробництво 40  млн кВт·год
Тип ГЕС дериваційна
Розрахований напір 138  м
Характеристики обладнання
Тип турбін Френсіс
Кількість та марка турбін 2 Voith
Витрата через турбіни 35  м³/с
Кількість та марка гідрогенераторів 2 Siemens Schukkert
Потужність гідроагрегатів 2х40,8  МВт
Основні споруди
ЛЕП 330 + 220 + 110
Власник РусГідро
ідентифікатори і посилання
Разданська ГЕС
Мапа
 Разданська ГЕС у Вікісховищі

Відпрацьована Севанською ГЕС вода прямує по відвідному тунелю довжиною  5,5 км, який сполучений з підвідною дериваційною трасою Разданської ГЕС. Вона прокладена по лівобережжю Раздану та складається із трьох каналів загальною довжиною 7,8 км та двох тунелів загальною довжиною 6,4 км. Далі через напірний водовід довжиною 0,1 км та напірну шахту висотою 82 метра ресурс потрапляє до машинного залу.

Основне обладнання станції становлять дві турбіни типу Френсіс потужністю по 40,8 МВт, які використовують напір у 138 метрів.

За проектом річна виробітка електроенергі на станції повинна була становити 375 млн кВт-год електроенергії на рік. Втім, це досягалось за рахунок зпрацьовування природних запасів озера Севан, що призвело до стрімкого зниження його рівня. Наразі на тлі спроб відновити озеро Разданська ГЕС продукує лише 40 млн кВт-год електроенергії на рік (між тим, плани перекидання до Севану води з річки Арпа та водосховища Спандарянської ГЕС по вже наявним тунелям ускладнюються корупційною складовою).

Для видачі продукції було споруджено ЛЕП, розраховані на роботу під напругою 330 кВ, 220 кВ та 110 кВ.[1]

Примітки


  1. Ремонт тоннеля Арпа-Севан нескончаем: идет перекачка денег, а не воды. webcache.googleusercontent.com. Процитовано 3 липня 2019.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.