Ракета (годинник)

«Ракета» — марка годинників, що випускається Петродворцовим годинниковим заводом, найстарішим заводом Росії, який займався у ті часи точною обробкою каменів. Підприємство входило в число 13 найбільших годинникових заводів Радянського Союзу, де з 1949 року було налагоджено масове виробництво годинників для персонального використання на основі привезених після війни з Німеччини креслень, устаткування. Годинники «Ракета», вироблені в Петродворці, експортувалися більше ніж в 30 країн світу.

Ракета
Тип торгова марка
Галузь Виготовлення наручних годинників
Засновано 1861
Засновник(и) СРСР
Штаб-квартира Петергоф
Ключові особи Жак фон Польє
Продукція годинники
Власник(и) Петродворцовий годинниковий завод
Холдингова компанія Петродворцовий годинниковий завод
raketa.com
 Ракета у Вікісховищі
годинник Ракета 1985
годинник Ракета 1978

Походження назви

Перша партія годинників марки «Ракета» вийшла у світ в 1961 році. Назву годинників продиктувала епоха — 12 квітня 1961 року на кораблі Восток-1 Юрій Гагарін здійснив перший в історії людства політ в космічний простір. Ця подія і мала відображати назву «Ракета». Проте в країнах Західної Європи та Америки ця назва сприймалася негативно. У розпал холодної війни вона більше викликала асоціації з ракетою нового покоління Р-16, яка в тому ж 1962 році була прийнята в СРСР на озброєння.

Походження марки

Петродворцовому годинниковому заводу вже було більш ніж 200 років, коли він розпочав випуск годинників. До виробництва годинникових механізмів завод займався технічною обробкою каменів. У 1949 році була випущена перша партія наручних годинників марок «Зірка» і «Перемога» з деталей, що були привезені з Німеччини. Однак працювати на чужих шаблонах завод не збирався і активно працював над власною оригінальною моделлю. На заводі створюється єдиний механізм для всіх моделей годинників «Ракета — 2609Н» і вже з 1964 року у заводу з'являється власна оригінальна марка годинників «Ракета». Базовий механізм Петродворцового заводу став одним з найкращих в країні. На його основі випускаються більше двох десятків модифікацій годинників «Ракета»: з автоматичним заведенням, з календарем, з 24-годинний шкалою для полярників, антимагнітні, для сліпих. До 1980 року завод випускав 4600000 годинників на рік.

Перші моделі годинників «Ракета»

Першими годинниками під маркою «Ракета» стали моделі «Росія», «Рекорд», «Петродворець». Годинники «Рекорд» були другою оригінальною конструкцією. Досі вони залишаються найбільш плоскими з усіх, створених в СРСР. Їх висота — 2,7 міліметра, що не більше двох радянських п'ятикопійчаних монет, покладених одна на одну. У 1965 році «Рекорд» отримав золоту медаль міжнародної Лейпцігського ярмарку.

Нагороди

  • Золота медаль на Всесвітньому Лейпцигзькому ярмарку за годинник «Рекорд» (1965);
  • Золота медаль на Всесвітньому Лейпцигзькому ярмарку (1966);
  • Гран-прі Всесвітня виставка Експо-67 у Монреалі (1967);
  • Орден Трудового Червоного Прапора (1971).

Сучасні моделі

  • Петродворцовий Класик
  • Вічний Календар
  • Льотчик, годинник з визначенням часу в 24 часових поясах
  • Спорт-Академічні
  • Полярний годинник з визначенням часу в 24 часових поясах
  • Полярні на 12:00
  • Балерина
  • годинник для осіб, які працюють у складних метеорологічних умовах

Нова сторінка в історії заводу

У 2009 році був створений інвестиційний фонд, до якого увійшли як російські, так і іноземні інвестори. Серед тих, хто відкрито називає свої імена, — суцільно аристократичні прізвища. Найбільшим акціонером «Ракети» став граф Сергій Пален, чий предок був ініціатором змови проти імператора Павла I. До ради директорів входить і князь Ростислав Романов, прапрадідусем якого був цар Микола I Сьогодні Петродворцовий годинниковий завод виробляє власні годинникові механізми від «А» до «Я». Цим можуть похвалитися далеко не всі світові годинникові бренди, навіть у Швейцарії їх виготовляють близько 5 часових мануфактур. Петродворцовий Годинниковий Завод «Ракета» — один з останніх годинникових заводів, розташованих в своєму історичному будинку, там же, де його заснував Петро I, і випускають як власні годинникові механізми, так і годинник «Ракета».

У 2010 році до реклами «Ракети» приєдналася модель Наталія Водянова. Це перший російський бренд, з яким вона працює.

Швейцарські фахівці

У 2009 році до заводу були запрошені годинникові інженери зі Швейцарії, які в різний час працювали з Rolex, Breguet, Hautlence та ін. Зокрема Дамьен Суріс, який брав участь у розробці механізмів memoire 1 Maurice Lacroix і OPUS 12 і Ліонель Рой.

Ракета на Baselworld 2011

2011 року «Ракета» була представлена ​на виставці Baselworld 2011.

Див. також

Література

  • Сухорукова А. Е. Годинникових справ майстри: Розповідь про один заводі. Л.: Дитяча література, 1983. — 108 с.
  • Тютенкова А. Г. Звіряючи час. Л.: Ленвидат, 1986. — 181 с.
  • Ферсман А. Е., Влодавец Н. І. Державна Петергофська гранувальна фабрика в її минулому теперішньому й майбутньому. — Пг., 1922. — С.29.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.