Регіна Йонас

Регіна Йонас (нім. Regina Jonas; 3 серпня 1902, Берлін12 грудня 1944, Освенцим) — перша в сучасній історії жінка-рабин.

Регіна Йонас
Regina Jonas
Релігія: юдаїзм
Дата народження: 3 серпня 1902(1902-08-03)
Місце народження: Берлін
Дата смерті: 12 грудня 1944(1944-12-12) (42 роки)
Місце смерті: Освенцим
Країна:  Німецький рейх
 Регіна Йонас у Вікісховищі

Біографія

3 серпня 1902 року в Берліні в родині збіднілого торговця народилася Регіна Йонас. З дитинства відчувала особливий інтерес до вивчення івриту та історії євреїв, закінчила єврейську школу для дівчаток. В 11 років у Регіни від туберкульозу помер батько.

У 1924 році закінчила жіночу вчительську семінарію і почала викладати. Потім навчалася у берлінській Вищій школі Юдаїки — навчальному закладі, який готував рабинів реформістського напряму. У той час там навчалося кілька жінок, але жодна з них не претендувала на рабинське звання, але Регіни мала саме цю мету. Її дипломна робота була присвячена питанню: «Чи може жінка, відповідно до Галахи, обіймати посаду рабина?»[1].

Після завершення навчання провідні професори відмовилися підписувати її посвячення в рабини, і лише через п'ять років, в 1935 році, Макс Дінеман, один з лідерів об'єднання ліберальних рабинів Німеччини, знову проекзаменував Регіну і видав їй рабинські ліцензії.

За часів Другої світової війни багато рабинів виїхали з Німеччини, це дозволило Регіні, хоч і неофіційно, виконувати обов'язки рабина і проповідника в різних громадах[2]. З травня по листопад 1942 року вона перебувала на примусових роботах на картонній фабриці «Елеком», де відповідно до свого покликання продовжувала підтримувати тих, хто впав духом.

У листопаді 1942 року разом зі старою матір'ю раввінесса Йонас була відправлена ​​в «зразкове гетто» Терезин[3]. Там вона знову зустрілася зі своїм учителем, видатним реформістським рабином Лео Беком, який колись відмовився підписувати її диплом. Якийсь час вона служила під керівництвом психолога Віктора Франкля, читала численні лекції, в тому числі, про становище єврейських жінок.

У 1944 році Регіна Йонас була депортована у Аушвіц (м. Освенцим), де і загинула.

Примітки

  1. Раввин Регина из лагеря Терезин. relevantinfo.co.il. Процитовано 28 січня 2018 року.(рос.)
  2. “I shall be what I shall be” - The Story of Rabbiner Regina Jonas. yadvashem.org. Процитовано 29січня 2018 року.(англ.)
  3. Regina Jonas. jwa.org. Процитовано 29січня 2018 року.(англ.)

Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.