Референдум у Південній Осетії 2011

Референдум у самопроголошеній Південній Осетії про надання російській мові статусу державної пройшов 13 листопада 2011 на окупованій грузинській території одночасно з президентськими виборами самопроголошеної Республіки. На голосування було винесено питання: «Чи згодні Ви, щоб державними мовами в Республіці Південна Осетія були осетинська та російська?»[1][2].

До того часу статус державної мала лише осетинська мова. Російська мова, а також в деяких випадках грузинська, мали статус офіційних[3].

Формулювання питання критикував колишній віце-спікер парламенту І. Мамієв, вказуючи, що слід було в питанні сформулювати як саме буде звучати у разі прийняття поправок нова редакція статті 4 Конституції[4]. Самопроголошений президент Кокойти висловив підтримку наданню статусу державної російській мові[5]. Спочатку проведення референдуму планувалося 11 вересня, але в серпні було перенесено[2].

За остаточними результатами, з 23 737 виборців, які взяли участь у референдумі, 19 797 (83,4 %) проголосували «за», 3 902 (16,44 %) — «проти»[6].

5 квітня 2012 самопроголошений Парламент Південної Осетії під час пленарного засідання ухвалив Конституційний закон «Про державні мови Республіки Південна Осетія».[7][8] 6 червня 2012 закон був схвалений в остаточному читанні.[9] Російська мова стала однією з двох державних мов самопроголошеної республіки Південна Осетія.

Референдум не визнаний жодною країною світу, крім тих, що визнали державну незалежність самопроголошеної Південної Осетії.

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.