Реєстрова тонна

Реєстрова тонна (англ. register ton, скорочено — «GRT») (брутто-реєстрова тонна) — одиниця об'єму, що дорівнює 100 кубічним футам, тобто 2,83 м³.

Реєстровими тоннами в судноплавстві вимірюють обсяг судна, і об'єм приміщення, що може бути зайнятим під корисний вантаж. У реєстрових тоннах обчислюються:

  • Брутто-реєстровий тоннаж (БРТ; валова реєстрова місткість судна; англ. gross registered tonnage) — місткість судна, що обчислюється на основі даних обмірювання внутрішніх приміщень судна (як трюмів, так і надпалубних надбудов, що використовуються для перевезення вантажу і пасажирів):
  • Нетто-реєстровий тоннаж (НРТ; чиста реєстрова місткість судна; англ. net registered tonnage), рівний брутто-реєстровому тоннажу за вирахуванням обсягу приміщень, не призначених для перевезення вантажів та пасажирів.

Формула, що оцінює об'єм вітрильних яхт в реєстрових тоннах на основі їх геометричних розмірів (Thames Measurement), використовувалася для поділу на класи вітрильних яхт.

Див. також

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.