Римський саміт НАТО 2002

Римський саміт НАТО 2002 (англ. 2002 Rome summit) — позачерговий (а тому без порядкового номера) саміт НАТО та Росії на рівні глав держав і голів урядів. На ньому держави-​​члени НАТО та Російська Федерація прийняли Римську декларацію «Відносини Росія-НАТО: нова якість» та створили Раду Росія-НАТО, яка замінила колишню Спільну постійну раду Росія-НАТО. Метою нової Ради мав бути розвиток співробітництва шляхом «побудови консенсусу, консультацій, спільних рішень і спільних дій». Через Раду Росія-НАТО держави-​​члени НАТО та Російська Федерація проводили зустрічі як рівні партнери, привносячи нову якість у взаємини між Росією і НАТО.

Римський саміт НАТО 2002
2002 Rome summit
Назва зображення:Учасники Римського саміту 2002
Дата проведення:28 травня 2002
Місце проведення:Рим, Італія
Країни-учасниці:19 країн-учасниць

1 квітня 2014 міністри закордонних справ країн НАТО у своїй спільній заяві зазначили, що призупиняють все практичне цивільне і військове співробітництво між НАТО і Росією, так би мовити, на знак осуду незаконного військового втручання Росії в Україну та порушення Росією суверенітету і територіальної цілісності України.[1]

Примітки

  1. Заява Ради Росія-НАТО[недоступне посилання з квітня 2019] (англ.)

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.