Рондинела

Рондинела (італ. Rondinella) — технічний сорт червоного винограду, вирощується у Італії, є автохтонним сортом регіону Венето.

Купажне вино, до складу якого входить рондинела

Історія

Є відносно молодим сортом. Аналіз ДНК виявив, що батьківським сортом для нього є інший місцевий сорт Корвіна[1].

Географія сорту

Сорт вирощується у регіоні Венето, є одним з основних сортів у виноробному регіоні Вальполічелла. Також вирощується у виноробній зоні Бардоліно.

Характеристики сорту

Високоврожайний сорт, врожай збирають наприкінці вересня. Листя опадає на початку листопаду. Лист п'ятилопатевий, середнього розміру, глибоко розсічений. Верхня сторона неопушена, гладенька (іноді злегка пухирчаста), тонка, світло-зелена; нижня сторона зелена, ще світліша, має невелике опушення. Середня кількість суцвіть на пагоні: 2-3, але досить часто також чотири. Гроно промислової зрілості середнього розміру (завдовжки близько 20 см), пірамідальне, «крилате», з 1-2 досить вираженими крилами, середнє-компактне; плодоніжка помітна, але коротка, тверда, трав’яниста, зелена; квітконоси середні або короткі, досить великі, зелені. Ягода середня (поперечний діаметр близько 15 мм), кулеподібна, вкрита товстим шаром кутину, чорно-фіолетова, середньо-тверда, має жорстку товсту шкірку. Смак простий, солодкий. Посухостійкий сорт. Стійкість до хвороб відносно висока (краща, ніж у інших місцевих сортів)[2].

Характеристики вина

Рондинеллу використовують як допоміжний сорт для виготовлення купажних вин (разом з іншими місцевими сортами Корвіна та Молінара або іншими). У сухих винах присутні аромати фруктів (основний аромат — вишня) та спецій, вони мають гарну структуру, виражені таніни та гарну кислотність. Завдяки товстій шкірці та відносної стійкості до плісняви сорт гарно підходить для висушування та виготовлення вин з в'яленого винограду — технологія пасіто («італ. passito»). За такою технологією у регіоні Вальполічелла виробляються вина Амароне делла Вальполічелла, Речото делла Вальполічелла.

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.