Рота поліції «Тернопіль»

Рота поліції «Тернопіль» — добровольчий підрозділ, створений в травні 2014 року у структурі ГУ МВС України в Тернопільській області[1], як батальйон патрульної служби міліції особливого призначеннядля охорони громадського порядку, боротьби з незаконними збройними формуваннями та диверсантами. Після створення Національної поліції з травня 2016 року реформований в роту. Командир батальйону — Володимир Катрук.

Рота поліції «Тернопіль»
Засновано з травня 2014
Країна  Україна
Належність  Спеціальна поліція
Роль охорона громадського порядку,
звільнення заручників,
боротьба з тероризмом
Війни/битви Антитерористична операція на Донбасі
Нагороди «За відвагу в службі»
Командування
командир роти Віталій Цап
заступник командира Микола Чумакевич

Медіафайли на Вікісховищі

Історія

Батальйон був сформований лише з добровольців: майданівців, колишніх військовослужбовців, пенсіонерів органів внутрішніх справ, інших жителів області в травні 2014 року[2].

28 червня 2014 р старший капелан Тернопільській області В'ячеслав Кізілов освятив натільні хрестики бійців батальйону «Тернопіль».

У перших числах липня 2014 р перша група бійців батальйону «Тернопіль» вирушила в зону АТО для участі в бойових діях проти терористів і російських загарбників.

2 серпня 2014 року в рамках четвертої ротації в зону АТО вирушила ще частина вояків батальйону. 7 вересня 50 бійців батальйону повернулися до Тернополя.

5 вересня 2014 року в рамках п'ятої ротації в зону АТО поїхали 110 міліціонерів (оперативники, слідчі, дільничні), 50 з яких — працівники спецбатальйону міліції «Тернопіль», які були забезпечені двома комплектами форменого одягу, засобами індивідуального захисту, бронежилетами 5 класу, амуніцією, дизельними електростанціями та іншими необхідними засобами. Проводи правоохоронців пройшли на Театральній площі Тернополя. Перед відправкою бійців благословили священики, вручили їм ладанки і ікони. Символічні подарунки передали учні Тернопільської гімназії імені І. Франка.

12 вересня 2014 року на прес-конференції було повідомлено, що бійці батальйону «Тернопіль» безпосередньо в бойових діях не брали участі, проте перебували дуже близько до фронту. Переважно тернополяни чергували на блокпостах: спочатку в Харківській області, а потім біля Первомайська і під Попасній в Донецькій області. Також охороняли звільнені українською армією від терористів міста.

18 листопада 2014 р чергова частина бійців «Тернополя» повернулися додому на ротацію.

Впродовж 2015—2016 років бійці батальйону постійно вирушали на ротацію в зону бойових на сході України де виконували завдання з охорони громадської безпеки та конституційного ладу.

З кінця 2015 року батальйон підпорядковано Національній поліції, а в травні 2016 року реформовано в роту поліції.

6 травня 2017 року в м. Тернопіль почався додатковий набір в роту патрульної поліції особливого призначення «Тернопіль». Запрошують усіх бажаючих, обіцяють достойну зарплату та соціальний пакет. 

Ви памʼятаєте, як ми тяжко набирали людей в патрульну поліцію, коли почалась війна, це була проблема, - каже начальник відділу комунікації головного управління Національної поліції в області Сергій Крета. - Зараз у роті залишилось небагато людей, приблизно 70 чоловік. А рота постійно їздить на Схід і, щоб була повноцінна ротація, то потрібна добрати склад до 120 чоловік.

Галерея

Див. також

Зовнішні відеофайли
 Бійці батальйону «Тернопіль» проходять навчання на YouTube
 110 міліціонерів Тернопільщини сьогодні поїхали в зону АТО на YouTube // Телеканал TV-4, 5 вересня 2014.
 110 правоохоронців поїхали в зону АТО на YouTube // Телеканал ІНТБ, 5 вересня 2014.
 Про важливе. Володимир Катрук на YouTube // Телеканал ІНТБ, 9 вересня 2014.
 Живими та здоровими повернулись додому бійці батальйону спецпризначення «Тернопіль» на YouTube // Телеканал TV-4, 18 листопада 2014.
 Бійці батальйону «Тернопіль» тренують професійні навички на полігоні на YouTube // ТТБ, 16 березня 2015.
 Півсотні бійців батальйону «Тернопіль» відбули на схід на YouTube // ТТБ, 24 березня 2015.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.