Річард Ленскі

Річард Ленскі (англ. Richard Lenski; нар. 3 серпня 1956) — американський еволюційний біолог, професор мікробіології Університету штату Мічиган.

Річард Ленскі
Richard Lenski

Річард Ленскі поруч з інкубатором. 26 травня 2016.
Ім'я при народженні швед. Richard Eimer Lenski
Народився 13 серпня 1956(1956-08-13) (65 років)
Країна  США
Діяльність біолог, мікробіолог
Alma mater Університет Північної Кароліни в Чапел-Гілл і Oberlin Colleged
Галузь еволюційна біологія
експериментальна еволюція
Заклад Університет штату Мічиган, Каліфорнійський університет в Ірвайні, Массачусетський університет в Амгерстіd і Дартмутський коледж
Ступінь доктор філософії
Аспіранти, докторанти Zachary Blountd
Членство Національна академія наук США і Американська академія мистецтв і наук
Відомий завдяки: Довготривалий експеримент по еволюції кишкової палички
Батько Gerhard Lenskid
Нагороди

Грант Ґуґґенгайма

стипендія МакАртура

Sewall Wright Awardd (2012)

Член Екологічного товариства Америкиd (2012)

EMBO Membershipd

Особ. сторінка

Біографія

Річард Ленскі син соціолога Герхарда Ленскі і поетеси Джин Ленскі (уроджена Каппельман). Отримав ступінь бакалавра в коледжі Оберлін в 1976 році, і ступінь доктора філософії в Університеті Північної Кароліни в 1982 році.

Довготривалий експеримент по еволюції кишкової палички

Річард Ленскі у 1988 році почав вирощувати 12 різних штамів культури кишкової палички, яка дуже швидко відтворюється. Вчений вважав, що якщо генетична мутація дає кишковій паличці перевагу у боротьбі за їжу, то це правило має поширюватися і на всю популяцію.

Спочатку команда Ленскі періодично заморожувала бактерії для подальшого вивчення, потім була розроблена технологія повноцінного генетичного секвенування.

До 20-тисячного покоління бактерій дослідники виявили в живих клітинах 45 мутацій. Вони, в повній відповідності з теорією Дарвіна, принесли певні переваги своїм власникам. У поколінні «26 тисяч» виникла мутація, що впливає на метаболізм ДНК, після чого частота мутацій по всьому геному зросла і до сорокатисячного покоління досягла позначки 653, але вчені не впевнені, що всі вони були корисними. Експеримент привав 21 рік.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.