Сарі (одяг)

Сарі — традиційний жіночий одяг у Південній Азії у вигляді шматка тканини довжиною від 4,5 до 9 метрів і шириною до 1,2 м, особливим чином обернутого навколо тіла. Носиться сарі з блузою, відомою як чолі або равіка, і нижньою спідницею (павада/павадаї на півдні і шайя на сході). Найпоширеніший стиль носіння сарі ніві, коли один кінець двічі обертається навколо стегон, драпіруючи ноги, а верхній край зміцнюється на тугому поясочку нижньої спідниці і потім перекидається через одне плече. На вулиці жінки зазвичай накидають вільний кінець сарі (паллу) на голову, як шаль. Традиційно матеріал, з якого вироблялося сарі, залежав від соціального і матеріального положення жінки, але сам спосіб носити його був єдиним для даної місцевості.

Жінка, одягнена в сарі

Історія

Перші сліди сарі, виявлені в долині Інду, датуються 100 р. до н. е., проте в текстах воно згадується між 2800 і 1800 рр. до н. е.[1] В індійських легендах тканина втілює створення Всесвіту. «Сутра» (нитка) є основою, а «сутрадхара» (ткач) — творцем або творцем Усесвіту. Слово сарі походить від санскритського саті, що означає «тканина», «смуга тканини», яке походить від пракритського слова саттіка.[2]

Посилання

Див. також

Індійський одяг

Примітки

  1. Архівована копія. Архів оригіналу за 27 липня 2011. Процитовано 22 липня 2019.
  2. Mohapatra, R. P. (1992) «Fashion styles of ancient India», B. R. Publishing corporation, ISBN 81-7018-723-0

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.