Сейсмічність Киргизстану

Сейсмічність Киргизстану.

Територія Киргизстану належить до областей підвищеної сейсмічності. Зони найсильніших землетрусів розташовуються вздовж хребтів Киргизького, Кюнгьой-Ала-Тоо, Заілійського і на стику Чаткальського і Ферганського хребтів. Найпоширеніші вогнища землетрусів на глибині 5-15 км. Сейсмічність території зумовлена особливостями просторового розподілу, спрямованістю та інтенсивністю вияву неотектонічних рухів, що переробляють древню складчасто-брилову структуру.

Сейсмічно активними є перикліналі асиметричних антикліналей, зростання яких супроводжується виникненням розривів, що обмежують круті крила структур. До сейсмічно спокійних належать центральні ділянки западин, де рухи негативного знаку ще не змінилися на позитивні. Сильні землетруси в Північному Тянь-Шані можливі на Південно-Чуйській і Кеміно-Чилікській ділянках, на півдні Киргизстану — на Чаткало-Атойнокській ділянці.

Див. також

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.