Сент-Вінсент (острів)

Сент-Вінсент — острів вулканічного походження в Карибському морі. Це найбільший острів країни Сент-Вінсент і Гренадини.

Вулкан Суфрієр
Сент-Вінсент
англ. Saint Vincent

Карта
Сент-Вінсент
Сент-Вінсент
Географія
13°05′00″ пн. ш. 61°14′00″ зх. д.
Місцерозташування Карибське море
Акваторія Карибське море
Група островів Навітряні острови і Малі Антильські острови
Площа 347,83  км² 
Найвища точка вулкан Суфрієр, 1234 м
Країна
 Сент-Вінсент і Гренадини
Населення 100000 (2012)
Сент-Вінсент
Сент-Вінсент (Малі Антильські острови)

 Сент-Вінсент у Вікісховищі

Географія

Основну частину острова Сент-Вінсент займають гори, які вкриті лісами. Найвища точка острову вулкан Суфрієр (1234 м).

Населення

Населення острова складається в основному з нащадків африканських рабів 66% та мулати та чорних карибу(гарифуна) 19%; європейці (англійці, португальці) 3,5%. Живуть також індійці 5,4% та індіанці 2%.

Історія

Христофор Колумб відкрив острів Сент-Вінсент під час третьої експедиції в Новий Світ 28 січня 1498, в день Святого Вікентія (Вінсента) Сарагоського, в честь якого острів і отримав свою назву. В цей час кариби остаточно освоїлись на острові, поступово витіснивши звідти араваків.

В процесі колонізації Америки, Колумб та іспанські конкістадори не приділяли особливої ​​уваги Малим Антильським островам, надаючи перевагу територіям в Центральній і Південній частинах континенту, багатих золотом та сріблом. Слідуючи королівської санкції, в 1511 іспанці зробили спробу поселення на острові. Карибські індіанці чинили успішно опір європейцям аж до XVIII ст..

У цей же період на острів Сент-Вінсент часто прибували чорношкірі раби, які потрапляли сюди в результаті корабельних аварій або втечі з Сент-Люсії та Гренади. В результаті змішаних шлюбів між неграми та карибу, з'являлися «чорні карибу», нині більш відомі як гарифуна.

Кінгстаун

Економіка

Основа економіки — сільське господарство і обслуговування іноземних туристів. Виробництво аррорута — крохмального борошна. Розводять велику рогату худобу, свиней, овець. Виробництво електроенергії 65 млн квт.г (1995). Довжина автодоріг 1040 км.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.