Сепаратизм в Туреччині
Сепаратизм в Туреччині — явище, викликане прагненням багатьох народів, що споконвічно проживають на території нинішньої Туреччини, до утворення незалежних національних держав.
Курдський сепаратизм
На початок XXI століття курди залишаються найбільшим із народів без власної державності. Севрський мирний договір між Туреччиною і Антантою (1920) передбачав створення незалежного Курдистану. Однак цей договір так і не набрав чинності і був анульований після підписання Лозаннського договору (1923). У 1920-1930-ті роки курди кілька разів безуспішно повставали проти турецької влади.
У серпні 1984 року Робоча партія Курдистану (РПК) оголосила війну офіційній владі Туреччини, яка продовжується і сьогодні. До 1999 року РПК виступала з вимогою — проголошення єдиного та незалежного Курдистану, що об'єднує курдські території, які нині входять у державні кордони Туреччини, Ірану, Іраку і Сирії.
З 1999 року РПК висунула вимоги близькі і зрозумілі основній масі курдського населення, а саме: надання автономії, збереження національної самобутності, практичне зрівняння курдів в правах з турками, відкриття національних шкіл та введення теле - і радіомовлення курдською мовою.