Середовище Ендо

Середовище Ендо (Агар Ендо) слабоселективне диференційно-діагностичне середовище для виділення ентеробактерій. Середовище Ендо відноситься до щільних середовищ для виділення чистих культур. Готове середовище прозоре і має блідо-рожевий колір.

Принцип дії

Основним реактивом, важливим для диференціації, є лужний фуксин, який знебарвлюється в середовищі при додаванні сульфіту натрію (Na2SO3). Крім того, присутність у середовищі цих реагентів зумовлює інгібуючу дію на грампозитивну мікрофлору.

Бактерії, здатні ферментувати лактозу, змінюють рН середовища в кислу сторону внаслідок утворення кінцевого продукту розщеплення ацетилальдегіду. Останній, реагуючи з сульфітом натрію, сприяє появі червоного забарвлення. Тому лактозопозитивні бактерії виростають у вигляді яскраво-рожевих і червоних колоній, часто з металевим зеленуватим блиском.

Колонії бактерій, що не зброджують лактозу, безбарвні або слабкозабарвлені.

Склад

Агар Ендо випускають у сухому вигляді

Складг/л
Поживний агар сухий26,5
Вітамінний препарат «ЕКД»1,22
Лужний фуксин0,23
Цукор молочний10,7
Динатрію фосфат0,48
Сульфіт натрію безводний0,83
Натрій вуглекислий0,03


Спосіб приготування

1940 (точну наважку див. на упаковці) агару Ендо розчинити в 1 л дистильованої води, прокип'ятити до повного розплавлення агару 2-3 хв, профільтрувати і знову довести до кипіння, остудити до температури 45-50 ° С, розлити в стерильні чашки Петрі шаром 3-4 мм, після застигання підсушити при температурі (37 ± 1) ° С протягом 40-60 хвилин.

Готове поживне середовище необхідно використовувати в день приготування.

Зберігати до посіву у темряві.

Зберігання

Агар Ендо гігроскопічний, світлочутливий.

Зберігати герметично закритим в приміщенні з відносною вологістю повітря не більше 60 % і температурою від 2 до 25 ° С.

Термін придатності середовища Ендо зазначений на упаковці.

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.