Сер Ланселот (кліпер)

«Сер Ланселот» (англ. Sir Lancelot) кліпер, побудований у 1865 році. Вважався одним із найбільш швидкісних кліперів того часу, встановив рекорд швидкості, багаторазово брав участь у чайних гонках.

Sir Lancelot
Історія
 Велика Британія
Будівник: Robert Steele & Company
Спуск на воду: 1865
Списаний: 1895
Доля: пропав без вісті (загинув)
Основні характеристики
Водотоннажність: 866 т; 1067 т при повному завантаженні
Довжина: 197,6 ф (60,2 м)
Осадка: 21 ф (6,4 м)
Швидкість: 16 вузлів

Історія

«Сер Ланселот» був спроєктований за кресленнями інженера Вільяма Ренні, збудований та спущений на воду в 1865 році компанією «Robert Steele & Company»[1] в місті Грінок, Шотландія. Кліпери Роберта Стілла, «Сер Ланселот» і «Аріель», славилися своє красою й досконалістю конструкції.

Англійський корабельний історик Кеббл Чаттертон писав: «Двома найбільш швидкісними суднами з числа коли-небудь збудованих вітрильників були „Фермопіли“ й „Сер Ланселот“»[2].

«Сер Ланселот» плавав торговими шляхами до Китаю, Індії, на острів Маврикій[3]. У гонці кліперів 1869 року він під управлінням капітана Робінсона встановив новий рекорд швидкості на торговому шляху між Китаєм і Англією[1]. Уже при новому капітанові Едмондсі «Сер Ланселот» здійснив перехід із Лондона до Гонконгу за 97 днів і повернувся назад із Фучжоу за 104 дня. Однак із відкриттям Суецького каналу в 1869 році, який скоротив морський шлях до Індії, торговий шлях вітрильників навколо Африки втратив своє значення і «гончим псам» довелося піти на інші маршрути. Капітан Стюарт Макдональд прийняв командування «Сером Ланселотом» у 1882 році. Він возив вантажі цукру й рису на Маврикій, сіль до Калькутти і Рангуна. 1886 року кліпер «Сер Ланселот» був куплений індійським купцем Вісрамом Ібрагімом і командування прийняв капітан Бребнер. Пізніше Бребнер на «Ланселоті», здійснюючи комерційні рейси, кілька разів потрапляв у шторми, перш ніж судно було продано в 1895 році.

«Сер Ланселот» зник у Бенгальській затоці при переході з вантажем солі з Червоного моря до Калькутти 1 жовтня 1895 під час бурі неподалік від місця призначення[1].

Примітки

  1. Lars Bruzelius (02.09.1996). Sir Lancelot. Bruzelius.info. Процитовано 28 грудня 2020.
  2. Виктор Шипунов (17.08.2018). Самый быстрый клипер. Author.Today.
  3. Donald McNarry. Sir Lancelot. American Marine Ship Model Gallery. Процитовано 29 грудня 2020.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.