Синагоги-фортеці

Синаго́га-форте́ця — це синагога оборонного типу, побудована для того, щоб витримати атаки, захищаючи життя людей, що перебувають у ній.

Стара синагога, Краків

Синагоги фортеці вперше з'явилися в Речі Посполитій у XVI столітті, в часи частих вторгнень зі сходу від османських, російських і волоських військ[1]. Типовим прикладом такої споруди є Стара Синагога у м.Перемишль. Регіон також мав укріплені церкви, наприклад костьол святого Андрія у м.Краків.

Стара Синагога у м. Кракові, — рідкісна синагога з фортецею, яка була перебудована в 1570 р., з стінкою аттику з бійницями і вікнами, розташованими на висоті над землею, тобто особливостями, котрі запозичені з військової архітектури. З того часу синагога перебудовувалася багато разів[1]. Стіни були товстої кладки, з міцними опорами, щоб витримувати штурм[1].

Як і інші укріплення, синагоги часто будувалися на пагорбах[2]. Синагога Гусятина, Сатанівська синагога також є прикладами синагог фортець XVI століття[3][4].

Див. також

Примітки

  1. Historic Cities and Sacred Sites: Cultural Roots for Urban Futures. By Ismail Serageldin, Ephim Shluger, Joan Martin-Brown, World Bank Publications, 2001, pp. 307-8.
  2. Erased: Vanishing Traces of Jewish Galicia in Present-day Ukraine. By Omer Bartov, Princeton University Press, 2007, p. 105 ff.
  3. Леґенди Сатанівської синагоги. zbruc.eu. Процитовано 28 січня 2019.
  4. Синагога в Гусятині. zabytki.in.ua. Процитовано 28 січня 2019.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.