Система вебшаблонів

Система вебшаблонів використовує процесор шаблонів для комбінування вебшаблонів та створення кінцевої вебсторінки, використовуючи джерело даних для налаштування зовнішнього вигляду сторінки. Вона використовується у системах керування змістом, вебфреймворках та HTML-редакторах.

Шаблонизатор

Шаблонизатор (в web) — це програмне забезпечення, що дозволяє використовувати html-шаблони для генерації кінцевих html-сторінок.

Основна мета використання шаблонизатору — це відділення представленя данних від виконуваного коду. Часто це необхідно для забезпечення можливості паралельної роботи програміста і дизайнера. Такий підхід значно прискорює час розробки та прототипування програми, дизайнеру не потрібно вникати в програмування, а програмісту турбуватися про інтерфейс.

Використання шаблонизатору покращує читаність коду і спрощує внесення змін в зовнішній вигляд, коли проект повністю виконує одна людина.

Популярними шаблони стали з приходом фреймворка Ruby On Rails і стали популярні не тільки в Інтернеті, сучасні десктопні програми теж йдуть по шляху відділення логіки програми від інтерфейсу, наприклад бібліотека Electron дозволяє створювати GUI додатки з інтерфейсом, написаному на HTML + JavaScript і логікою на NodeJS, по суті вбудовувавши движок Chromium в ваш виконуваний файл.

Іншим прикладом є фреймворк Qt, в якому інтерфейс може бути написаний на Qml + JavaScript і запускатися незалежно від основного додатка за допомогою утиліти qmlscene. Компанія Microsoft також просуває цю ідею в .Net, надаючи технологію WPF . Як ми бачимо, деякі принципи, раніше зустрічаються переважно в Інтернеті, переймають іншими областями програмування. Тим самим з розвитком Інтернет Вебтехнології будуть все більше впливати на програмування в цілому.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.