Скоба Антін Якович

Скоба Антін Якович (1853, с. Багачка — після 1908, там само) — український сліпець-лірник. Осліп у дитинстві. Грав у Хорольському і Миргородському повітах і в Лубнях. У репертуарі Скоби були історичні, побутові й жартівливі пісні, псалми, а також дві думи «Втеча трьох братів із города Азова» та «Про вдову і трьох синів». Його виконання дум відзначалося особливо виразною речитативною декламацією й ліричністю. Думи від Скоби записували Філарет Колесса та Опанас Сластіон. Рецитації, записані з фонографа, ввійшли до 13 тому видання НТШ «Матеріали до українсько-руської етнології» (МУЕ, 1910)[1][2][3].

Скоба Антін Якович
Народився 1853
Велика Багачка, Багачанська волость, Миргородський повіт, Полтавська губернія, Російська імперія
Діяльність музикант

Примітки

  1. Записи від лірника Антона Яков. Скоби з Богачки, Хорольського пов., Полтав. губ. (мелодії дум «Про удову і синів», «Про піхотинця») // Матеріали до українсько-руської етнології. — Львів: Друкарня Наукового товариства імені Шевченка, 1910. — Т. 13. — С. 122–146.
  2. З репертуару Антона Скоби (тексти дум «Про удову і синів», «Про піхотинця») // Матеріали до українсько-руської етнології. — Львів: Друкарня Наукового товариства імені Шевченка, 1910. — Т. 13. — С. 175–178.
  3. Строфові пісні, записані від співця дум Ант. Скоби («Нема в світі правди», «Горе мені горе») // Матеріали до українсько-руської етнології. — Львів: Друкарня Наукового товариства імені Шевченка, 1910. — Т. 13. — С. 12-14 (додаток).

Література

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.