Сливовиця
Сливовиця, слив'янка — сливовий бренді, широко розповсюджений у всіх балканських країнах, а також у Чехії та Словаччині.
Сливовиця | |
З матеріалу | слива домашня |
---|---|
Сливовиця у Вікісховищі |
Спирт для сливовиці отримується з збродженого сливового соку.
Приготування сливовиці вдома
Справжні гурмани для приготування ракії використовують сливи спеціальних сортів, причому плоди не зривають із гілок, а струшують. Адже так з дерева впадуть тільки найспіліші з них. Втім, кожний український любитель міцних напоїв може спробувати зварити сливовицю самостійно. Адже рецепт готування фруктової ракії можна знайти в будь-якій повареній книзі, а її інгредієнти доступні. Сливи краще вибрати переспілі. Воду можна взяти з-під крану. Єдине, з чим можуть виникнути складнощі — це самогонний апарат. Його варто пошукати в тих, хто пережив епоху сухого закону. Отже, до справи. Сливи разом з кісточками стовкти у великій ємності, поступово доливаючи воду, доти, поки не вийде кашкоподібна маса. Далі кашу помістити в бочку, а коли, приблизно за тиждень, вона перестане сичати й пінитися, можна варити самогон.
Міцність цього напою сягає 45%. Для тих, хто любить «з перчиком», є інший варіант — сливовиця подвійної перегонки, міцність якої вже 75%, яку називають «препеченицею». Час витримки сливовиці, знову ж таки, на любителя. Фруктовий аквавіт можна пити свіженьким, але поціновувачі впевнені, що краще почекати років із п'ять, витримуючи сливовицю в дубових бочках. Саме після цього напій одержить більш глибокий і насичений аромат сливи, а також шляхетний жовтуватий колір.
Температура фруктового напою може бути будь-якою: кімнатною, злегка охолодженою або, на чеський манер, ледве підігрітою й навіть зовсім гарячою.
Джерела
- Radek Bartoníček, Artikel: Slivovice: pálení začíná – Artikel über Schwarzbrenner in der mährischen Slowakei, slovacko.org (eingesehen am 10. März 2011)