Список замків Північної Македонії

Цей список включає в себе основні, найбільш вцілілі, замки та фортеці на території сучасної Північної Македонії, колишньої Югославської республіки, часів середньовіччя.

Основний список

Зображення Назва Оригінал назви Дата будівництва Місцезнаходження Спорудник Інші відомості
Велеська фортецямак. Велешка тврдинаранньоримський період2 км південніше міста ВелесФортеця у формі п'ятикутника використовувалася для оборони акрополя 80×100 м на пагорбі «Кале».
Вініцька фортецямак. Виничко калесередина І тис. н. е.Місто ВініцаМіститься на лівому березі р. Ґрдечка, на пагорбі заввишки 400 м над рівнем моря. Нинішні руїни займають площу 2,5 га.

1978 тут було знайдено 5 теракотових іконографічних пластинок.[1]

Маркови Кулімак. Markovi KuliХІІІ-XIV ст.На північному заході від міста Прилеп на кам'янистому пагорбі з крутими схиламиЩе в Х ст. на цьому місці звели укріплення візантійці.Раніше на цьому місці існувало античне поселення Керамія.

У добу Середньовіччя тут був розташований палац сербського короля Вукашина Мрнявчевича та його сина Марка.

Маркови Кулімак. Markovi KuliХ-ХІІІ ст.На відстані 4,5 км на південний схід від центру Скоп'є, на східному боці гори Водно.Сучасна назва походить від імені короля Марка Мрнявчевича. У ХІІІ столітті фортеця мала назву «Чрнче».
Маркова фортеця (Фортеця «Марково»)мак.Марково Калепізньоантичний періодбіля селищ Маркова Сушица та Малчиште, муніципалітет СтудєнічаніМала нерегулярну чотирикутну форму розміром 105×85 м.

За часів середньовіччя фортецю перебудували, всередині спорудили церкву.

Замок Самуїламак. Самуилова тврдинаIV ст. до н. е.біля селищ Орашко та Собрі, муніципалітет (община) ВаландовоМожливо Філіпп II Македонський[2], відновлена Самуїлом в ХІ ст.Укріплення вперше згадує Тіт Лівій, датує його ІІІ ст. до н. е. та розміщує у місті Ліхнідос.
Фортеця Скоп'ємак. Скопско калеVI ст. н. е.Скоп'єЮстиніан I, розбудову продовжено впродовж Х-ХІ ст.Фортецю зведено з жовтого вапняку та травертину на місці Римського поселення Скупі.
Замок Собрі (Фортеця Орашко)мак. Орашко Калепізньоантичний періодбіля селищ Орашко та Собрі, муніципалітет (община) ВаландовоЗамок захищав акрополь (0,8 га), на місці якого відомі знахідки кераміки, залізних виробів та монет IV—VI ст. н. е.
Стенчевський замокмак. Стенчевска тврдина6100 р. до н. е.селище Стенче, муніципалітет (община) БрвеніцаНа території замку знайдено унікальний жертовник культурної групи Анзабегово — вршнічка.
Фортеця Струмиця (Царські вежі)мак. Струмичко КалеХІ ст. н. е.МІсто СтрумицяНині фортеця лежить в руїнах, помітні залишки чотирьох веж та 4 мурованих стін.

Примітки

  1. http://www.vinica.org/kale/
  2. Архівована копія. Архів оригіналу за 2 грудня 2008. Процитовано 8 червня 2011.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.