Стійкість систем

Сті́йкість (англ. Robustness) — це якість, що дозволяє системі витримувати зміни параметрів зовнішнього середовища, відмінні від розрахункових. Система організм, або проект може бути названо «стійким», якщо він в змозі впоратися з варіаціями (іноді непередбачуваними) в операційному середовищі з мінімальними: збитком, зміною або втратою функціональності.

Економіка

Економічна стійкість у суспільних системах, на відміну від таких понять, як «стабільність», «стагнація», «спокій», має передбачати гнучке реагування на всі зовнішні й внутрішні впливи для того, щоб не запобігати новим обставинам, властивостям і відносинам, а уміло використовувати їх для постійного відновлення та самовдосконалення. «Економічна стійкість» суб'єктів господарювання є містким і багатогранним соціально-економічним поняттям[1].

Варто розрізняти стійкість системи управління, системи показників і стійкість функціонування самого підприємства[2].

Див. також

Примітки

  1. http://nauka.kushnir.mk.ua/?p=30066 Козак Н.Ю, Маколкіна О.В Проблеми підвищення економічної стійкості аграрних підприємств
  2. Василенко «Антикризове управління підприємством (2005)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.