Суцільна система розробки корисних копалин
Суцільна система розробки корисних копалин –
- 1) При підземній розробці вугільних родовищ – одночасне проведення підготовчих виробок та очисного виймання вугілля в межах вийманого поля, стовпа чи яруса. Попереднього оконтурювання запасів виробками немає. Для створення сприятливих умов для вантажних і маневрових робіт транспорту вибій відкатного штреку може випереджати очисний вибій.
- 2) При підземній розробці рудних корінних родовищ полягає у виїмці к.к. в шахтному полі без розділення його на блоки, єдиним вибоєм, з підтримкою покрівлі ціликами або кріпленням найпростіших видів (при невеликій потужності покладів). Розробляються родовища зі стійкою покрівлею і вмісними породами при потужності рудних тіл до 15-20 м, куті падіння до 40о.
- 3) При підземній розробці розсипних родовищ корисних копалин полягає у відпрацюванні шахтного поля лавами без розділення його на окремі стовпи з підтримкою виробленого простору кріпленням і ціликами або з плавною посадкою покрівлі. Застосовується в осн. при розробці неглибоко залягаючих (до 12-15 м) багатолітньомерзлих розсипів з стійкою покрівлею. Довжина вибою-лави не перевищує 40-50 м. Відбійка мерзлих пісків ведеться буропідривним способом.
Література
- Мала гірнича енциклопедія : у 3 т. / за ред. В. С. Білецького. — Д. : Східний видавничий дім, 2013. — Т. 3 : С — Я. — 644 с.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.