Сучасне п'ятиборство

Суча́сне п'ятиборство олімпійський вид спорту, який включає в себе змагання зі стрільби, фехтування, кінного спорту, плавання та бігу (кросу) дисциплін, неодмінних для офіцера кінця 19-го — початку 20 століття.

Сучасне п'ятиборство

Сучасне п'ятиборство вигадав П'єр де Кубертен. До програми олімпійських ігор воно входить з 1912 року. Змагання серед жінок включені до програми олімпіад з 2000 року.

Дисципліни

Для фехтування використовується шпага. Змагання проводяться за коловою системою, тобто кожен спортсмен зустрічається з кожним іншим. Кожен бій триває до першого уколу, але не більше хвилини. Якщо за хвилину жодному з супротивників не вдалося нанести укол, обом зараховується поразка.

Плавання проводиться на 200 метрів вільним стилем.

Змагання з кінного спорту конкур, довжина траси якого 350—450 метрів. На трасі 12–15 перешкод. Коні розподіляються між спортсменами за жеребом. Перед виступом спортсмен отримує 20 хвилин для знайомства з конем.

Завершуються змагання лазер-раном (біг на дистанції 4 рази по 800 м та 4 стрільби між ними). Спортсмени стартують із затримкою, яка визначається відставанням в набраних очках від лідера. Спортсмен, який завершить лазер-ран першим, оголошується переможцем.

В Україні

Українські спортсмени мають значні здобутки в сучасному п'ятиборстві. Серед них олімпійські чемпіони Іван Дерюгін, Павло Ледньов та Борис Онищенко та олімпійські призери Вікторія Терещук і Павло Тимощенко. На Чемпіонаті Європи 2019 року українські спортсмени Андрій Федечко і Владислав Ридванський посіли друге місце, здобувши титули віцечемпіонів Європи.[1]

Примітки

  1. Українські п'ятиборці стали віце-чемпіонами Європи. РБК-Украина (рос.). Процитовано 8 серпня 2019.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.