Сіддхи (божества)

Сіддхи (санскр. सिद्ध, siddha IAST, «досконалий») - в індійської міфології клас напівбожественних істот.

В основному, місце проживання сіддхів - антарікша (повітряний простір в індуїстської космології); також як їх обителі призводять Гімалаї, а вони самі часто бувають на Гангу [1]. У «Рамаяні» сказано, що вони разом з істотами на ім'я чаран мають свій особливий світ [2].

Головна риса цих істот - надзвичайна чистота і святість; вони спостерігають за мудрецями, хто віддається аскезі, і виступають часто як еталон служіння вірі.

У пурани число сіддхів доходить до 88 000. Вони вміють літати, і «пройти шляхом сіддхів» означає «пролетіти» [3]. Разом з тим вони наділяються ще 8 надздібностями: стають як завгодно малими або великими, максимально легкими або важкими, миттєво переміщуються в будь-яке місце, досягають бажаного однією силою думки, підпорядковують своєї волі навіть предмети і час і можуть добитися повної влади над світом [4].

Див. також

Примітки

  1. Махабхарата. Книга перша. Адіпарва. / Пер. з санскр. і коммент. В. І. Кальянова. - Л.: Наука, 1950. - С. 278.
  2. Hopkins EWEpic mythology. - Strassburg: K. J. Trubner, 1915. - P. 60. - ISBN 0548718555.
  3. Махабхарата. Книга третя. Лісова (Араньякапарва). / Пер. з санскр., передмова і комент. Я. В. Василькова і С. Л. Невелєва. - М.: Наука, 1987. - С. 671.
  4. Міфи народів світу / Ред. С. А. Токарєв. - М.: Радянська енциклопедія, 1991. - Т. 2, с. 433.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.