Сінтосю

Сінтосю (яп. 神道集 Shintōshū) — японська середньовічна історична книга в десяти томах. Книга написана приблизно в період Нанбокутьо (1336—1392)[1][2]. Вона містить синтоїстські та буддистські легенди. Книга є переосмислення буддійської концепції хондзі суїдзяку та мала великий вплив на японську літературу та мистецтво[1].

Історія

Уважається, що книга була написана у пізній період Нанбокутьо, або Бунна, або Енбун. Вона має підпис «створена Аґуї» (яп. 安居 院作 Аґуї саку), але точно хто її написав ніхто не знає[2]. Книга поділена на 10 томів та 50 глав. Кожен епізод розповідає про різні японські святині, переосмислені в руслі буддійської концепції хондзі суїдзяку, згідно якої камі були просто місцевими проявами індійських богів буддизму. Ця теорія підтримана ченцями Святилища Ісе та школи Тедай та ніколи не була систематизована[3], але розповсюдилась по світу та мала значний вплив на японську літературу та мистецтво[1]. У казках згадані святині, що розташовані на захід від Тоне в провінції Кодзуке (такі як Акагі Даймьодзін, Ікахо Даймьодзін і Комохіяма Даймьодзін), такі як святиня Кумано та інші святині регіону Канто, пояснюючи причини реінкарнації в ками і розповідаючи байки про їх попереднє життя[2].

Загальний постулат казок зводиться до того, що, перш ніж перевтілюватися в ками, який охороняє певну область, душа повинна спочатку народитися і страждати в даній області як людина. Страждання головним чином викликані відносинами з родичами, особливо з дружиною або чоловіком[2].

Примітки

  1. Iwanami Kōjien (яп. 広辞苑) Japanese dictionary, 6th Edition (2008), DVD version (яп.)
  2. Murakami, Manabu. Shintōshū. Shogakukan Encyclopedia. Yahoo Japan. Архів оригіналу за 9 грудня 2012. Процитовано 4 березня 2018.(яп.)
  3. Scheid, Bernhard. Honji suijaku: Die Angleichung von Buddhas und Kami. Процитовано 13 липня 2011.(нім.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.