Таш-Рабат

Таш-Рабат на фоні засніжених гір

Географія

Розташований храм в долині річки Таш-Рабат, що є притокою Кара-Коюн. Вона протікає вздовж Ат-Башинський гірського хребта, що в Центральному Тянь-Шані (Наринська область), на території Киргизстану, неподалік від кордону з Китаєм. Пам'ятка розташована на висоті понад 3500 м над рівнем моря.

Історія

Таш-Рабат був збудований у 10 ст. н.е. і спочатку використовувався як монастир. Існує дві версії його заснування: перша - храм був заснований християнськими монахами із Сирії чи якоюсь ранньохристиянською сектою; друга - він заснований монахами-буддистами.

З часом в Центральній Азії остаточно закріпився іслам, монастир почав занепадати. Проте близьке розташування до Шовкового Шляху не дало храмові перетворитись в пустку. Він використовувався як караван-сарай. Вважається, що Таш-Рабат був ключевим пунктом при переході Тань-Шаню, так як не тільки надавав притулок для купців, а й слугував укріпленням від грабіжницьких набігів. Через Таш-Рабат торговельні каравани прямували до міст Ферганської долини.

Зараз Таш-Рабат є цікавим туристичним об'єктом.

Література

  1. Перегудова С.Я. Таш-Рабат (по материалам архитектурно-археологического исследования). Фрунзе, 1989.
  2. Галицкий В.Я., Плоских В.М. К изучению Таш-Рабата // По следам памятников истории и культуры Киргизстана. Фрунзе, 1982

Мережеві посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.