Твістер (принада)

Тві́стер (від англ. twister, буквально — «обманка») — штучна рибальська принада. Твістер (на відміну від віброхвісту) зазвичай не схожий на рибку.

Твістери. Приклад використання з джиг-головкою

Виготовляється з м'якого пластику, силікону або інших полімерних матеріалів. Розмір варіює від 1 см до 30 см (останні використовуються в морській риболовлі).

Твістери використовуються як принада (насадка) для ловлі хижої риби. У риболовлі спінінгом твістер зазвичай насаджують на офсетний гачок або джиг-головку. У разі використання твістера з офсетним гачком принада має підвищену «прохідність» і використовується при ловлі в сильно засмічених або зарослих водною рослинністю місцях.

Крім твістера зі спірально закрученою хвостовою частиною існують ще віброхвісти, принади у вигляді рибки.

Твістер винайдений в 70-х роках XX століття. Масове виробництво налагодила американська фірма Mister Twister, що випускає однойменні принади до сьогодні. Іншими відомими виробниками є компанії Mann's, YUM, Action Plastics, Relax.

Історія

М'які пластики почали своє існування наприкінці 1950-х і початку 1960-х, з невеликими хробаками і личинками які повинні були бути відлиті з твердої гуми. У 1972 році був призначений виробник Містер Твістер запатентував концепцію Curly Tail, використовуючи гнучкість і підставу на пластиковому силіконі, створивши гумові принади з реалістичнішою дією і значно поліпшуючи ефективність лову риби. На початку і середині 1980-х років, великі обсяги продажу принади Містер Твістер, і його конкуренція скоріше привела до широкого і різноманітного вибору принади з м'якого пластику, і таким чином стаючи доступними в різних формах, кольорів і розмірів. Том Мур який створив принаду в 1974 році в задній кімнаті свого магазину в штаті Індіана. Шестидюймовий оригінал був відтворений з двома гачками і з запобіганням від бур'янів. Він також включає в себе 12-дюймовий поплавок і грузило. Пізніше, Pro версія була створена з двома великими гачками і 36-дюймовими поплавками.

Сучасні варіанти

Сьогодні, м'які пластикові принади мають безліч форм і гібридів. Hardbody наприклад, є гібридними принадами, з твердим переднім пластмасовим і м'яким пластиковим хвостом який виглядає реалістичніше і діє як живий. Ці гібриди часто використовуються для високих гачків, дайвінгу, та інших різновидів принади. Стурбованість що примірник є НЕ біорозкладним пластиком, втратити який в нестабільних системах водопостачання дуже можливо, викликало створення органічних і біологічних принадок, які зберігають гнучку, еластичну текстуру і діють традиційним способом. Новий полімер був виготовлений в Берклей. Ці нові принади на основі різних полімерів, а саме полівінілового спирту (PVOH), замість більше звичайного поліхлорвінілу (ПВХ). Існує багато суперечок в риболовецькій громадськості по відношенню до істинної природи цієї нової форми органічного пластика в деяких принадах. Однак, оскільки PVOH ще синтетичний полімер, який використовується в класах Берклі, принади тільки розчиняються у воді температурою вище 60 °C, що ставить під сумнів біорозкладність такого роду принадок. Такі компанії, як Hogy, також розробили на основі соєвої, м'яку пластикову принаду, яка була призначена для вирішення трофей.

Див. також

Джерела

  • Братья Щербаковы. Современный спиннинг. — Тверь : АСТ, 2006. — 263 с. — 3000 прим. — ISBN 5-17-019829-9. (рос.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.