Теодолітна зйомка

Теодолітна зйомка — горизонтальна зйомка контурів, тому на плані зображується тільки ситуація. Теодолітну зйомку виконують у великих масштабах на рівнинній місцевості зі складною ситуацією — в поселеннях, забудованих ділянках, залізничних станціях, аеропортах тощо.

Теодолітна зйомка

Опис

Теодолітна зйомка виконується з пунктів теодолітних ходів, що являють собою системи зімкнутих або розімкнутих багатокутників, у яких обмірювані кути технічним теодолітом і сторони мірною стрічкою або далекоміром відповідної точності. У результаті додатка теодолітних ходів на місцевості одержують ряд пунктів, що мають координати.

Теодолітна зйомка є ситуаційною, при якій горизонтальні кути вимірюють теодолітом, а горизонтальні проекції відстаней різними приладами. Перевищення між точками місцевості при цьому не визначають, тому теодолітна зйомка є окремим випадком тахеометричної зйомки.

Теодолітні зйомки використовують для підготовки ситуаційних планів місцевості і цифрових ситуаційних моделей місцевості (ЦММ), а також для оновлення (внесення ситуаційних змін) топографічних карт і електронних карт (ЕК).

У практиці досліджень об'єктів будівництва теодолітні зйомки найчастіше застосовують для здобуття ситуаційних планів і ЦММ в масштабах 1:2000, 1:5000 і в окремих випадках 1:10 000. У практиці досліджень лінійних інженерних споруд (автомобільних, лісовозних доріг, зрошувальних систем і т. д.) теодолітну зйомку застосовують при трасуванні шляхом вішення ліній, вимірів кутів повороту траси, розбиття пікетажу і зйомки притрасової смуги.

При дослідженнях площинних об'єктів (мостових переходів, транспортних розв'язок руху в різних рівнях, будівельних майданчиків, аеродромів і т.д) теодолітні зйомки виконують для здобуття ситуаційних планів для розгляду принципових варіантів інженерних рішень (вибір створу мостового переходу, розгляд можливих варіантів схем транспортних розв'язок руху в різних рівнях, варіантів розміщення споруджень аеродромів, будівель і споруд аеродромної служби, будівельних майданчиків і т. д.).

Див. також

Література

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.