Тит Генуцій Авгурін

Тит Генуцій Авгурін (лат. Titus Genucius Augurinus; близько 490 до н. е. — після 445 до н. е.) — політичний діяч та правник часів ранньої Римської республіки.

Тит Генуцій Авгурін
Народився близько 490 до н. е.
Рим
Помер після 445 до н. е.
Стародавній Рим
Громадянство Римська республіка
Діяльність Ancient Roman politician, Ancient Roman military personnel
Суспільний стан патрицій[1]
Посада консул
Термін 451 року до н. е.
Попередник Публій Сестій Капітолін Ватикан
Наступник Перша колегія децемвірів
Рід Генуції
Батько Луцій Генуцій Авгурін
Мати невідомо
Брати, сестри Марк Генуцій Авгурін[2]

Життєпис

Походив з патриціанського роду Генуціїв. Син Луція Генуція Авгуріна. Про молоді роки відсутні відомості.

У 451 році до н. е. його було обрано консулом разом з Аппієм Клавдієм Крассом Сабіном Інрегілленом.

Того ж року за його ініціативою патриції погодилися з пропозицією народного трибуна Гая Терентілія Арси щодо утворення колегії децемвірів з написання законів. Авгурін увійшов до цієї колегії й брав участь у створенні 10 з 12 законів, що в подальшому увійшли до Законів дванадцяти таблиць. У 450 році до н. е. склав повноваження.

Згодом і далі підтримував патриціїв у боротьбі з плебеями. У 445 р. до н. е. він запропонував призначити 6 військових трибунів з консульською владою замість колишніх консулів, причому щоб троє з них були з патриціїв, а троє — з плебеїв. Разом з тим виступав проти надання плебеям права обиратися консулами.

За деякими відомостями був одружений з представницею плебейського роду. Діяльність після 445 року до н. е. Тита Генуція невідома.

Джерела

  • Тит Лівій, ab urbe condita, III 33, 4. (лат.)
  • Broughton, T. Robert S. (1951), «The Magistrates of the Roman Republic», Philological Monographs, number XV, volume I, New York: The American Philological Association, vol. I, 509 B.C. — 100 B.C. — p. 45. (англ.)
  1. Digital Prosopography of the Roman Republic
  2. Любкер Ф. Genucii // Реальный словарь классических древностей по Любкеру / под ред. Ф. Ф. Зелинский, А. И. Георгиевский, М. С. Куторга и др. — СПб: Общество классической филологии и педагогики, 1885. — С. 558–559.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.