Тони Короткова

У 1905 р. російський лікар М. С. Коротков запропонував метод вимірювання артеріального тиску, який полягає у вислуховуванні за допомогою фонендоскопа плечової артерії, під час повного затискання її манжетою. Звуки які виникають при зміні потоку крові під дією тиску називаються тонами (звуками) Короткова.

Принцип

Вимірювання тиску крові методом Короткова

Тиск в манжеті нагнітають за допомогою ручної груші, до повного припинення кровотоку в артерії нижче манжети. Відпускаючи грушу тиску дозволяють по трохи спадати (стан 1 на мал.). Коли тиск в манжеті падає до того значення, який створює систолічний тиск артерія тимчасово відкривається, коли кров’яний тиск в ній досягає піку. Кров проривається через частково затиснену артерію на короткий час, доки тиск в артерії знову не знизиться і артерія знов буде закрита. Цей рух крові — турбулентний, таким чином його можна почути. Перший поштовх крові, який вдалося почути вказує значення систолічного тиску (стан 2 на мал.).

Коли тиск в манжеті становиться менше ніж діастолічний тиск, плечова артерія більше не перекривається під час жодного моменту кардіоциклу, і кров може перетікати без перешкод по судині (стан 5 на мал.). З тим як турбулентного потоку більш не відбувається, звукових поштовхів більше не чути. Таким чином найнижче значення тиску, на якому можна зареєструвати звук є значенням діастолічного тиску. (стан 4 на мал.)

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.