Торецька загальноосвітня школа-інтернат

Загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів Торецької міської ради Донецької області - комунальний навчальний заклад середньої освіти, що підпорядковується Торецькій міській раді

Загальноосвітня школа-інтернат
І-ІІІ ступенів
Торецької міської ради
Донецької області
Тип загальноосвітня школа-інтернат
Країна  Україна
Розташування Торецьк
48°22′41″ пн. ш. 37°50′28″ сх. д.
Засновано 1960
Директор Ганзюк Ольга Миколаївна
Учителі 49
Учні 370
Адреса 85207, Донецька область, м. Торецьк, вул. Глінки, 1
Телефон (06247) 4-00-87
Сайт internat-torezk.klasna.com
Сайт вчителів початкової освіти http://nsportal.ru/kafedra-po-osh-internata-i-iii-stupeney-g-dzerzhinska

Історія школи

…Рік 1960. Рік заснування школи…
Наприкінці 50-х початку 60-х років у колишньому Радянському Союзі розгорнулося будівництво шкіл-інтернатів, які були призвані допомогти батькам, які працюють, у вихованні дітей. Так у вересні 1960 року було відкрито перший корпус Торецької школи-інтернату № 2, де почали навчання 300 учнів.
У 1961 році до Жовтневих свят було здано в експлуатацію другий корпус школи. Випускники шкіл міста у вільний час надавали допомогу в своєчасному відкритті цього корпусу: вони розчищали та відвозили будівельне сміття, підготовлювали класні та спальні кімнати. Школа-інтернат поповнилася новими вихованцями, і вже у 1961 році їх кількість становила 650 осіб.
Очолив колектив вчителів і вихователів, який так швидко зростав, директор школи Коновалов Анатолій Федорович, який залишив по собі добру пам'ять – заклав фруктовий сад, який до сих пір дарує нам свої плоди.
Спершу школа-інтернат була восьмирічною, перший випуск восьмого класу був в 1968 році – це були перші 79 випускників. А вже два роки потому школа випустила перших десятикласників – 44 учні.
За 50 років існування школи-інтернату одержали путівку в доросле життя біля 1000 випускників ІІІ ступеня та понад 1700 випускників ІІ ступеня.

Структура роботи школи

Конференція педпрацівників: Розробляє стратегічні напрями розвитку освітньої установи, об'єднує представників всіх зацікавлених в освітньому процесі груп.

Педагогічна рада: Визначає і очолює роботу щодо розв'язання актуальних проблем, розробки, виконання і аналізу окреслених програм.

Батьківська рада: Очолює і організовує роботу щодо оптимальної взаємодії школи і батьків, з підвищення якості навчально-виховного процесу і кваліфікації педагогів.

Науково - методична рада: Очолює і організовує роботу щодо наукового і методичного вдосконалення навчально - виховного процесу і підвищення кваліфікації і конкурентоспроможності педагогів.

Система учнівського самоврядування: Сприяє успішній соціалізації учнів, учні освоюють різні соціальні ролі, вчаться керувати і підкорятися, враховувати інтереси представників учнівського колективу, формує потребу в успішній самореалізації, позитивні стосунки між учасниками, стійкі цінності, повагу правил і норм спільної діяльності.

Школа працює за п’ятиденним робочим тижнем.

Відповідно до статті 16 Закону України «Про загальну середню освіту» навчальний рік розпочинається 1 вересня і закінчується після проведення навчальної практики, підсумкового оцінювання т а державної підсумкової атестації навчальних досягнень учнів.

Навчальні заняття в школі-інтернаті організовані за семестровою системою. Протягом навчального року для учнів проводяться канікули.

Заняття в школі ведуться на українській та російській мовах навчання.

В 4, 9, 11-х класах проводиться державна підсумкова атестація навчальних досягнень учнів, відповідно до Положення про державну підсумкову атестацію, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України.

Режим навчально-виховного процесу регулюються розкладом уроків, позакласних заходів та інших занять. Всі заняття в усіх класах розпочинаються о 08.00 годині. Подовженість уроків в 1-х класах – 35 хв. в 2-х – 40 хв. Для учнів 1-х класів організовано денний відпочинок (сон).

Оцінювання досягнень учнів 2-12 класів ведеться за 12-бальною системою. Вчителі ведуть тематичний облік знань, який закінчується тематичним оцінюванням.

Виходячи з потреб учнів варіативна складова розподіляється на курси за вибором :

  • Російська мова;
  • Людина та суспільство;
  • «Веселий олівець»;
  • «Вміння та навички для підлітків»;
  • «Народознавство»;
  • «Джаз та популярна музика»;
  • Індивідуальні заняття.

У школі діють :

  • навчальні кабінети:
кабінет української мови та літератури, кабінет іноземної мови, кабінет фізики, кабінет хімії, кабінет біології, комп’ютерний клас, кабінет обслуговуючої праці, кабінет образотворчого мистецтва, майстерня;
  • методичний кабінет;
  • кабінет логопеда;
  • 2 спортивні зали;
  • музейна кімната;
  • бібліотека з читальним залом;
  • актовий зал;
  • 2 ігрові кімнати;
  • їдальня;
  • 4 спальні кімнати для денного відпочинку першокласників;
  • медичний пункт;
  • ізолятор.

Профільна освіта

Профільне навчання і допрофільна підготовка – це дві головні частини однієї системи – підготовки учнів до усвідомленого вибору своєї професійної дороги.

Основним завданням профільного навчання є :

Забезпечення здобування повноцінної освіти шляхом наочної діяльності відповідно до індивідуальних потреб; забезпечення самовизначення учнів і їх професійну орієнтацію.

Художньо-естетичний профіль

Художньо-естетичний профіль здійснює функцію профільної підготовки учнів, націлюючи їх на вступ до відповідних професійних освітніх установ і направлений на досягнення наступних цілей:

  1. Формування інтересу до професійної діяльності фахівця художньо-естетичних видів культури.
  2. Освоєння простих педагогічних умінь в організації і проведенні естетичних занять, основ теорії і методики навчання художнім вмінням і розвитку естетичних здібностей.
  3. Виховання особистісно - значимих якостей соціальної адаптації, культури поведінки в колективному спілкуванні, уміння адекватно оцінювати свої індивідуальні можливості і здібності у вибраній професійній діяльності.

Підставою для введення профільної освіти є:

  • Потреба учнів і проектування свого подальшого професійного самовизначення.
  • Співбесіда з учнями і їх батьками.

Навчальний план

Профільні предмети:

  • Естетика;
  • Художня культура.

Курси за вибором:

  • «Веселий олівець»
  • «Джаз і популярна музика»

Див. також

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.