Трансивер

Транси́вер (англ. Transceiver — приймодавач) — пристрій для передачі і прийому сигналу між двома фізично різними середовищами системи зв'язку. Це приймач-передавач, фізичний пристрій, який сполучає інтерфейс хоста з локальною мережею, такий як Ethernet. Трансивери Ethernet містять електронні пристрої, що передають сигнал в кабель і детектують колізії.

Сучасний радіоаматорський трансивер.

Саме слово утворено з часток англійських слів transmitter (передавач) та receiver (приймач).

Призначення

Ethernet

Мережний трансивер виконує наступні функції:

  • прийом і передача даних з кабелю на кабель;
  • визначення колізій в кабелі;
  • електрична розв'язка між кабелем і іншою частиною адаптера;
  • захист кабелю від некоректної роботи адаптера.

Трансивер дозволяє станції передавати в і отримувати із загального мережевого середовища передачі. Додатково, трансивери Ethernet визначають колізії в середовищі і забезпечують електричну ізоляцію між станціями. Наприклад, 10Base2 і 10Base5 трансивери підключаються безпосередньо до середовища передачі (кабель) загальної шини. Хоча перший зазвичай використовує внутрішній трансивер, вбудований в схему контролера і Т-конектор для підключення до кабелю, а другою (10Base5) використовує окремий зовнішній трансивер і AUI-кабель або трансиверний кабель для підключення до контроллера. 10BaseF, 10BaseT, FOIRL також зазвичай використовують внутрішні трансивери. Треба сказати, що існують так само зовнішні трансивери для 10Base2, 10BaseF, 10baseT і FOIRL, які можуть окремо підключатися до порту AUI або безпосередньо або через AUI-кабель.

Радіо трансивери

Існують радіоаматорські трансивери. Це також пристрої для передачі та прийому радіосигналів між двома, або групою радіоаматорів. За часів СРСР трансивери виготовлялись радіоаматорами самостійно, але виключно з дозволу державної інспекції електрозв'язку. Найпопулярніша конструкція аматорського трансиверу - трансивер UW3DI. Наприкінці XX і початку XXI століть, до України почали завозитись трансивери для аматорського зв'язку промислового виготовлення. Переважно це трансивери американських та японських фірм.

Дивись також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.