Тяга літального апарата

Тяга літального апарата сила, що пояснюється другим та третім законами класичної механіки І.Ньютона, котра виробляється двигунами і штовхає літак чи ракету крізь повітряне середовище вперед. Тязі протистоїть лобовий опір. У сталому прямолінійному горизонтальному польоті вони приблизно рівні. Якщо льотчик збільшує тягу, додаючи обороти двигунів, і зберігає постійною висоту, тяга перевершує опір повітря. Літак при цьому прискорюється. Досить швидко опір збільшується і знов зрівнює тягу. Літак стабілізується на постійній, але вищій швидкості. Одиниця виміру ньютони. Таким чином зрозуміло, яку силу треба прикласти, щоб прискорити масу в 1 кг на 1 метр на секунду в квадраті.

Типова схема аеродинамічних сил, що діють на літальний апарат: 1 — тяга; 2 лобовий опір; 3 підйомна сила; 4 вага
Обтікання профілю крила літака

Тяга — найважливіший критерій для визначення швидкопідйомності літака (як швидко він може набирати висоту). Вертикальна швидкість набору висоти залежить не від величини підіймальної сили, а від того, який запас тяги має літак.

Див. також

Посилання

Література

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.