Угорська асоціація скаутів

Уго́рська Асоціа́ція Ска́утів (угор. Magyar Cserkészszövetség) — національна скаутська організація Угорщини, заснована у 1912 році. Організація була членом ВОСР з 1912 до 1943 року, та поновила своє членство в організації у 1990 році. Станом на 2011 рік чисельність організації становить 8145 осіб[1].

Magyar Cserkészszövetség

Основна інформація
Країна Угорщина
Засновано 1912
Засновники Алайос Іжоф
Чисельність 8145
Вебсайт Magyar Cserkészszövetség
Приналежність ВОСР
пластовий портал

Історія

Перші скаутські гуртки з'явились в Угорщині у 1908 році. Тоді скаути організували сплав по річці Ваг. У 1909 році угорські газети опублікували частини книги Бейдена-Пауела «Скаутинг для хлопців» (англ. Scouting for Boys). Іштван Каніц придбав примірник цієї книжки та заснував перший неофіційний скаутський гурток разом із своїми друзями. Перші зареєстровані гуртки з'явилися у 1910 році. Становленню скаутингу в Болгарії допомагав юнацький журнал «Наш прапор» (угор. Zaszlónk). Фріц де Молнар став Міжнародним Угорським Скаутським Комісаром та Головою з питань проведення скаутських таборів.

Під час Першої Світової війни угорські скаути піклувалися про поранених угорських солдатів. Після війни скаутинг набув широкої популярності, скаутські гуртки з'явилися при школах та університетах.

У 1920 році було засновано перший угорський скаутський журнал «Угорський скаут» (угор. Cserkész), 1922 року його очолив Пал Телекі.

Під час Другої Світової війни угорські скаути допомагали збройним силам Угорщини.

У 1948 році скаутський рух в Угорщині було офіційно заборонено комуністичним урядом.

У 1989 році скаутинг в Угорщині було відновлено. У 1990 році Угорська Асоціація Скаутів стала членом ВОСР. Чисельність організації станом на 1990 рік становила понад 10 тисяч осіб.

Структура

Вікові групи:

  • Каб-скаути — з 6 до 11 років;
  • Скаути — з 11 до 16 років;
  • Ровер-скаути — з 16 до 21 року.

Скаутське гасло — Будь готовий або Готуйсь, угорською — Légy Résen.

Угорські скаутські організації існують у Хорватії, Румунії, Сербії (Воєводина), Словаччині та Україні.

Див. також

  • ВОСР
  • Пласт — національна скаутська організація України

Примітки

  1. Triennal review: Census as at 1 December 2010. World Organization of the Scout Movement. Архів оригіналу за 12 липня 2013. Процитовано 13 січня 2011.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.