Удмуртський виступ

Удму́ртський ви́ступ (рос. Удмуртский выступ) — найбільша геологічна структура першого порядку на території Удмуртії в будові Татарського склепіння Східноєвропейської платформи.

 — Удмуртський виступ

Структура знаходиться на захід від Іжевська і витягнута субмеридіонально приблизно по лінії Кізнер Вавож Ува Нові Зятці Красногорське. На півночі межує з Верхньокамською западиною, в південній частині — з Нижньокамською зоною лінійних дислокацій. На відміну від Немського виступу, є наскрізним, який прослідковується на всіх структурним поверхам осадів платформового чохла. Нижні горизонти (девонські, кам'яновугільні та нижньопермські) формують місцями добре виражені вали (Красногорський, Піонерський). З такими валами часто пов'язані родовища та прояви нафти (Красногорське, Золотовське, Сектирське).

Джерела

  • Удмуртская республика: Энциклопедия / Гл. ред. В. В. Туганаев. — Ижевск: Удмуртия, 2000. — 800 с. — 20000 экз. — ISBN 5-7659-0732-6
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.