Українська Жіноча Варта

Українська Жіноча Варта – всеукраїнська добровільна жіноча організація, що виникла 2014 року з початком російсько-української війни та розпочала свою діяльність з масових навчань для жінок з домедичної, загальновійськової, психологічної та психіатричної підготовки та самооборони. У 2014–2017 роках ці навчання пройшли понад 30 000 жінок по всій Україні.

Українська Жіноча Варта - шеврон червоно-чорний


Українська Жіноча Варта зареєстрована Міністерством юстиції України як всеукраїнська громадська організація 14 жовтня 2014 за №124/02.

На початку діяльність УЖВ було сконцентровано на проблемах жінок у армії, захисті прав жінок у армії, створенні та розповсюдженні військової, домедичної, психологічної літератури та на проведенні масових занять та навчань для жінок. З часом Українська Жіноча Варта запровадила освітні та просвітницькі програми для жінок, що мають членів родин, що загинули чи були скалічені на війні, що беруть участь у бойових діях, внутрішньо переміщених осіб та дітей війни. Ці програми спрямовані на відновлення довіри у суспільстві, заохочення жінок загалом та жіночих громад зокрема до самозайнятості та співпраці, розвитку діяльності, що забезпечує жінці чи громаді сталий дохід, у тому числі через створення проектів спільної дії (кооперації) та соціального підприємництва.

Українська Жіноча Варта надає юридичну, психологічну, інтеграційну, консультаційну допомогу як окремим жінкам, так і жіночим громадам по всій території України. Також УЖВ постійно надає правову допомогу жінкам в армії та їхнім родинам та проводить навчання для жінок з розвитку особистості. Також УЖВ активно сприяє створенню жіночих соціальних підприємств.

З 2015 УЖВ щомісяця видає бойовий листок "На варті", який розповсюджується серед військовослужбовців у зоні бойових дій.

У 2015 році УЖВ спільно з кафедрою організації медичного забезпечення Української військово-медичної академії та за участі Військово-медичного департаменту МО України взяла активну участь у розробці Стандарту підготовки «Фахова підготовка санітарного інструктора роти (батареї)». Такий стандарт було розроблено вперше. Його було погоджено Центром оперативних стандартів і методики підготовки ЗСУ і затверджено наказом директора Військово-медичного департаменту МО України №64 від 31.08.2015 р.

УЖВ створено школу парамедичної підготовки ЯСЕН, яка базується в селі Шкарівка Київської області, а також проект Ясенський млин та музей хліба у селі Ясень Рожнятівського району, Івано-Франківської області. Заплановано створення Центру відпочинку та реабілітації ПОСІЧ у селі Посіч Івано-Франківської області для соціальної реабілітації та відпочинку жінок, що втратили члена родини на війні, дітей війни та жінок, що були вимушені залишити свої домівки.

Головою Української Жіночої Варти є адвокат Олена Білецька.

Офіційний сайт громадського об'єднання "Українська Жіноча Варта": http://uavarta.org/

Офіційний фейсбук громадського об'єднання "Українська Жіноча Варта": https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta/

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.