Український центр ісламознавчих досліджень

Український центр ісламознавчих досліджень (УЦІД) - громадська організація дослідницької спрямованості, що вивчає феномен ісламу з точки зору релігієзнавства, філософії, історії, соціології, політології тощо.

Український центр ісламознавчих досліджень
Мета Проведення наукових ісламознавчих досліджень і встановлення міжнародних наукових, культурних та духовних контактів та зв`язків.
Штаб-квартира вул. Дегтярівська, 25А
Розташування Київ
Офіційні мови українська, англійська, арабська, турецька, російська

Місія

Проведення наукових ісламознавчих досліджень як в Україні, так і за кордоном і встановлення постійно діючих внутрішніх та міжнародних наукових, культурних та духовних контактів та зв`язків.

Завдання

Завданнями Центру є:

 • організація та проведення наукових ісламознавчих досліджень, проведення та участь в наукових конференціяхяк в Україні так і за кордоном;
 • встановлення постійно діючих ділових, наукових, культурних і духовних контактів з організаціями, установами, фізичними особами тощо;
 • співробітництво з науковими, освітянськими, релігійними, громадськими організаціями, державними установами та фізичними особами;
 • прийняття участі в здійсненні заходів щодо формування і реалізації державної політики стосовно релігії і церкви;
 • виховання у різних формах широких верств населення в дусі толерантності;
 • сприяння розвитку вітчизняного ісламознавства;
 • створення постійно діючого майданчика для світоглядного діалогу ісламознавців, культурологів, істориків, філософів та інших фахівців;
 • надання науково консультативної та експертної допомоги з ісламознавству.

Історія

Громадську організацію «Український центр ісламознавчих досліджень» зареєстровано Міністерством юстиції України 2 квітня 2013 р.

Керівництво

Головою Центру є муфтій ДУМУ "Умма" та вчений-релігієзнавець Ісмагілов Сергій Валерійович.

Засновники

Серед засновників Центра − відомі українські вчені і громадські діячі

Ісмагілов Сергій Валерійович

Козловський Ігор Анатолійович, к. і. н.

Халіков Руслан Халікович , к. ф. н.

Діяльність

З 2013 р. Центр щорічно проводить літню школу ісламознавства[1][2][3][4][5][6][7][8], у 2013 р. провів загальне по Україні соціологічне дослідження "Ставлення до мусульман та ісламу серед українців", проводить конкурси ісламознавчих досліджень молодих учених.

Видавництво

По результатам проведення наукових заходів публікується збірка наукових праць “Аль-Калям”[9]

Публікація книг та перекладів на ісламознавчу тематику у серії “Бібліотека ісламознавства”, яка вже себе зарекомендувала серед українських фахівців та дослідників (більш 10 книг). Книги цієї серії можна придбати в українських книгарнях;

Публікація статей та інших матеріалів на порталі “Іслам в Україні”

Досягнення


Наукові зв'язки

Примітки

 1. Міст взаєморозуміння культур будували молоді дослідники на літній школі «Іслам і мусульмани в Україні». RISU. 23 грудня 2012. Процитовано 26 листопада 2019.
 2. В Криму відбулася ІІ міжнародна літня школа ісламознавства. Релігія в Україні. 16 липня 2013. Процитовано 26 листопада 2019.
 3. ІІІ Міжнародна школа ісламознавства. Ресурсний центр Гурт. 17 липня 2014. Процитовано 26 листопада 2019.
 4. https://www.religion.in.ua/news/ukrainian_news/29861-iv-mizhnarodna-shkola-islamoznavstva-vidbulasya-u-stolici.html. Релігія в Україні. 31 травня 2016. Процитовано 26 листопада 2019.
 5. В Острозі відбудеться V Міжнародна молодіжна літня школа ісламознавства «Іслам у Європі, Україні та на Близькому Сході: історія і сучасність». Релігія в Україні. 31 травня 2016. Процитовано 26 листопада 2019.
 6. В Одесі проходить VІ Міжнародна школа ісламознавства. https://risu.org.ua. Релігійно-інформаційна служба України. 4 липня 2017. Процитовано 18 листопада 2019.
 7. В Києві проходить VII Міжнародна молодіжна літня школа ісламознавства. https://www.religion.in.ua. Релігія в Україні. 02 липня 2018. Процитовано 18 листопада 2019.
 8. Назарук, Вікторія (08 липня 2019). Розпочалася Міжнародна Літня школа ісламознавства: серед представників науковці із Рівненщини. Інформаційне агенство «Це Рівне, друже». Процитовано 18 листопада 2019.
 9. Вийшов третій номер збірки наукових праць з ісламознавства «Аль-Калям». http://crsr.org.ua. Центр релігієзнавчих досліджень та міжнародних духовних стосунків. Процитовано 18 листопада 2019.
 10. Презентація перекладів книг Мухаммада Асада. 24 листопада 2019. Процитовано 26 листопада 2019.

Джерела

 1. Ісламознавство
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.