Флетленд

Флетленд — це один з напрямів велофрістайла, в основі якого виконання трюків, поворотів, балансування на рівній поверхні. Напрям порівнюють з вуличними танцями, фігурним катанням, цирковим мистецтвом, адже це унікальний вид спорту, в якому поєднується артистизм і простір для самовираження. Інша назва — фігурне катання на велосипеді. Спортсмен протягом двох-п'яти хвилин має виконувати різні трюки на передньому або задньому колесі. Налічується близько шістнадцяти тисяч трюків. На змаганнях важливу роль відіграє і виконання трюків, і уміння робити перехід між ними, зв'язку. Судді звертають особливу увагу на виконання цього елементу.

Історія розвитку

Спочатку велосипеди типу BMX використовувались для навчання дітей, які не могли впоратися з мотоциклом, азам мотокросу. Шанувальники мотокросу, спостерігаючи за тренуванням мотоциклістів, пробували влаштовувати свої перегони з трюками і стрибками. З середини семидесятих років двадцятого століття ВМХ став окремою дисципліною з власними елементами і атмосферою.


Переваги флетленда

Для занять потрібно мінімум: 1. Бажання. 2. Спеціальний велосипед. 3. Рівна поверхня. Порівняно з іншими напрямами флетленд безпечний для спортсменів, до того ж мінімальних травм легко уникнути зі щитками і наколінниками. Флетленд розвиває людину і фізично, і інтелектуально; формує просторове мислення, комунікабельність, креативність, відчуття рівноваги. Райдерів надихає нескінчена жага до самовдосконалення і опанування нових трюків.


Особливості велосипеда для флетленда

Велосипед для флетленда відрізняється коротшою рамою(18-19.5 — довжина верхньої труби). Дизайн рами може відрізняться від звичних рам для BMX. Високе сідло зручне для виконання трюків, переднє і заднє гальмо сприяє контролю над велосипедом. Вузькі шини витримують тиск до 8-10 атмосфер. Сучасні велосипеди для флетленду більше схожі на звичайні bmx.

Змагання з флетленда

Турнір з екстремальних видів спорту «Снікерс Урбанія» проходить у Києві. Чемпіонат України традиційно проводиться в Миколаєві. До екстремального велосипедного спорту долучається все більше молодих людей, зростає їхній професійний рівень. Кількість учасників змагань з флетленда постійно збільшується,


Посилання

http://www.velosport.org.ua/ https://uk.wikipedia.org/wiki/Велофрістайл https://photo.1plus1.net/ukr/detail/359422.html%5Bнедоступне+посилання+з+липня+2019%5D https://uk.wikipedia.org/wiki/BMX https://vn.20minut.ua/Sport/vinnitskiy-rayder-ivan-medvedev-glyadacham-potribne-shou-10178374.html https://uk.wikipedia.org/wiki/Види_спорту

Джерела

http://proflat.blogspot.com/p/blog-page.html www.plsu.com.ua/ua/…/napravleniya_v_roller-sportehttp://www.plsu.com.ua/ua/workouts/articles/napravleniya_v_roller-sporte/

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.