Франклін Кармайкл

Франклін Кармайкл (англ. Franklin Carmichael; 4 травня, 1890 24 жовтня, 1945) — канадський художник і викладач першої половини ХХ ст. Член Групи Сімох.

Франклін Кармайкл
фотопортрет художника
Народження 4 травня 1890(1890-05-04)[1][2][3]
Орілья
Смерть 24 жовтня 1945(1945-10-24)[1][2][3] (55 років)
  Торонто, Канада
Національність канадець
Країна  Канада
Жанр пейзаж
Навчання OCAD Universityd
Діяльність художник
Напрямок реалізм
Працівник OCAD Universityd
Член Канадська королівська академія мистецтвd і Група Сімох
Твори пейзаж
Нагороди

Member of the Royal Canadian Academy of Artsd


 Франклін Кармайкл у Вікісховищі

Біографія

Народився у місті Орілья (Онтаріо) на півдні Канади. Мав просте походження, його батько виготовляв вози.

У віці двадцять років Франклін Кармайкл прибув у місто Торонто, де влаштувався на навчання у Коледж мистецтв. Серед його вчителів — Джордж Рід та штоланждець за походженням Вільям Крукшенк (1848—1822), чудовий пейзажист. Твори Крукшенка, реалістичні, що не втрачали поетичного ставлення до зображеного, помітно вплинули на творчість Франкліна Кармайкла.

У віці двадцять один рік Франклін влаштувався на працю у фірму Grip Ltd, котру заснував Джон Вільсон Бенгуг, художник-карикатурист, з метою друкувати сатиричний журнал. Сатиричний жрнал Бенгуга був створений за зразком британського сатиричного журналу «Панч».

Згодом фірма стане дизайнерським центром, куди на працю потяглась ціла низка канадських художників і художників емігрантів. Серед них було декілька тих, що згодом увійдуть у художню канадську «Групу семи». Наймолодшим за віком членом групи став і Франклін Кармайкл.

1915 року Франклін Кармайкл узяв шлюб з пані Адою Ліліан Вент.

Серед художніх починань Франкліна Кармайкла — заснування у 1925 році Товариства канадських художників-акварелістів. Кармайкл і сам серйозно займався аквареллю, а низка його творів, що принесли художнику популярність, виконані саме в техніці акварель. Серед них і акварель «Одиноке озеро», створена художником 1929 року і продана за 330 400 долярів.

Франклін Кармайкл помер у місті Торонто у жовтні 1945 року. Поховання відбулося на батьківщині художника у місті Орілья (Онтаріо).

Обрані твори (галерея)

Див. також

Примітки

Джерела і рекомендована література

  • Boulet, Roger, «The Canadian Earth and Tom Thomson». M. Bernard Loates Cerebrus Publishing, 1982. National Library of Canada, AMICUS No. 2894383
  • Harper, Russell. Painting in Canada: A History 2nd ed. Toronto: University of Toronto Press, 1981. ISBN 0-8020-6307-1
  • Reid, Dennis A Concise History of Canadian Painting 2nd Edition. Toronto: Oxford University Press, 1988. ISBN 0-19-540663-X.

Посилання

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Франклін Кармайкл

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.