Фредерік Гоук

Фредерік Гамілтон Гаук (нім. Hauck, нар. 11 квітня 1941) — капітан Військово-морських сил США у відставці і колишній астронавт НАСА. Брав участь у третьох польотах за програмою «Спейс Шаттл», як пілот на шатлі «Челленджер» STS-7 (1983) і двічі як командир екіпажу на шатлі «Дискавері» STS-51-A (1984) і STS-26 (1988).

Фредерік Гамілтон Гоук
англ. Frederick Hamilton "Rick" Hauck
Фредерік Гамілтон Гоук
Дата народження 11 квітня 1941(1941-04-11) (80 років)
Місце народження , США
Alma mater: Массачусетський технологічний інститут, Університет Тафтса і United States Naval Test Pilot Schoold
Військове звання: капітан 1-го рангу
Місії: STS-7, STS-51-A, STS-26
Час у космосі: 18 дні 3 годин 7 хвилини.
Нагороди:

United States Astronaut Hall of Famed

Кар'єра

Гоук, студент Військово-морський підготовки офіцерів корпусу в Університеті Тафтса, був введений в експлуатацію після закінчення навчання в 1962 році і повідомив «USS Уоррінгтон» (ДД-843), де він служив 20 місяців, як по зв'язках з громадськістю та бойовий офіцер Інформаційний центр. У 1964 році він взяв участь в морської школи, Монтерей, Каліфорнія, для досліджень в галузі математики та фізики і протягом короткого часу в 1965 році вивчав російську мову в Інституті оборони лінгвістики в Монтереї. Обраний для програми Вищого наукового флоту, він отримав ступінь магістра в галузі ядерної інженерії з Массачусетського технологічного інституту на наступний рік. Він почав льотну підготовку на військово -морської бази повітря Пенсакола, штат Флорида в 1966 році, і був призначений військово- морським льотчиком, отримуючи свої авіатора крила в 1968 році. Як пілот з штурмової ескадрильї 35 він розгорнутий на західній частині Тихого океану з Перевізник Авіакрило П'ятнадцять борту «USS Кораловому Морі» (CVA-43), пролетівши 114 бойових і бойових місій підтримки в «A-6 Iнтрудер».

У серпні 1970 року, Гоук приєднався атака ескадрильї 42 як візуальних зброї доставки інструктором в «A-6 Індрудер» обраний для льотчика-випробувача навчання, він повідомив у Військово-морській Школі льотчиків- випробувачів США в «NAS Патухент річки», штат Меріленд в 1971 році. 3-річна тур в Центру військово — морської авіації Test Перевізник Придатність Відділу випробувального польоту послідувало. Протягом цього періоду, Hauck служив випробувальної Пілотний проект систем посадки автоматичного носіїв у «РА-5» лінчевателей, «A-6 Індредер», «A-7 Корейр II», «F-4 Фантом» і «F-14 Томкат» літаків і був керівником групи з військово-морський флот Рада перевірки та огляду авіаносних випробувань на F-14. У 1974 році він повідомив, як оперативний офіцер до Командер авіаносець авіакрило Чотирнадцять борту «USS Ентерпрейз (CVN-65)». На двох рейсів він летів «А-6», «А-7», і «F-14» як вдень, так і операцій ніч носіїв. Він повідомив штурмової ескадрильї 145 як виконавчого директора в лютому 1977 року.

НАСА вибрали Гоук як кандидата в астронавти в січні 1978 року. Він був пілотом STS-7, сьомий політ космічного корабля, який був запущений з Космічного центру Кеннеді, Флорида, 18 червня 1983 року. У складі екіпажу Роберт Кріппен (командир корабля) і трьох фахівців місії, Джон Фабіан, Саллі Райд і Норм Тагард. Це був другий політ для орбітального апарату «Чаленджер» і перший місії з 5- чоловік екіпажу в. У ході місії, STS-7 екіпаж розгорнуті супутників для Канади «Aнік-C2» та Індонезії «Палапа В-1»; працює канадської системі побудований дистанційний маніпулятор для виконання першого розгортання та вилучення вправи (з шаттл піддон Супутникове «СПАС-01», а також з Кріппен провів перший пілотування орбітального апарату в безпосередній близькості від вільної літаючої «СПАС -01» супутника. Тривалість польоту склала 147 годин до посадки на злітно-посадкову смугу дна озера на базі ВПС Едвардс, штат Каліфорнія, 24 червня 1983 року.

Гоук був командир корабля на другий місії Discovery на місії STS-51-A, який був запущений 8 листопада 1984. Його екіпаж включені Дейв Вокер (пілот), і трьох фахівців місії, Джозеф Аллен, Анна Фішер, і Дейл Гарднер. У ході місії екіпаж розгорнуті два супутники, Телесат Канади «Анік-2», і Хьюза «LEASAT-1» («Сінком IV-1»). У першому простір порятунку місії в історії, екіпаж також отримані для повернення на землю в B-2 і «Вестар VI» супутників «Палапа». STS-51 — Заповнена 127 орбіти Землі до посадки в Космічному центрі Кеннеді, штат Флорида, 16 листопада 1984 року.

У березні 1985 капітан Гоук став офіцером проект Астронавт Управління з інтеграції Centaur верхньої ракети стадії рідкому паливі в Shuttle. У травні 1985 він був призначений командувачем Кентавр- посиленого Улісс сонячної зонда місії, STS-61-F (за підтримки Європейського космічного агентства). Вона була створена, щоб запустити в жорсткій вікні запуску в травні 1986 року. Після аварії «Чалленджер» ця місія була відкладена, і проект Трансфер Кентавр був розірваний.

У серпні 1986 капітан Гоук був призначений НАСА Адміністратор Асоційований з зовнішніх зв'язків, політичного радника Адміністратора НАСА для Конгресу, громадських, міжнародних, міжурядових та освітніх справах. Він відновив свої астронавтів обов'язки в Космічному центрі імені Джонсона на початку лютого 1987 року.

Гоук був командиром корабля Діскавері на STS-26, перший політ на посадку після аварії «Чалленджер». Місія запущений 29 вересня 1988. Льотний екіпаж включені пілотові, Річард Кові та трьох фахівців місії, Девід Хілмерс, Майк Лондж, і Джордж Нельсон. Під час чотириденного місії, екіпаж розвернув стеження і ретрансляції даних супутник «TDRS-C» і експлуатуються одинадцять середині палуби експерименти. Відкриття завершена 64 орбіти Землі і потім приземлився на базі ВВС Едвардс, штат Каліфорнія, 3 жовтня 1988 року. Хаук наліт понад 5500 льотних годин, 436 в просторі.

У травні 1989 він став директором, ВМС космічні системи Відділ, в канцелярії начальника військово- морських операцій. У цій якості він провів бюджетування відповідальність за космічні програми ВМФ. Капітан Гоук залишив військову дійсну військову службу з 1 червня 1990 року.

У жовтні 1990 року він вступив в «AXA Спейс» (раніше «INTEC») як президент і головний операційний директор, а на 1 січня 1993 передбачається обов'язки головного виконавчого директора. «AXA Спейс» є світовим лідером у наданні Страхування майна та відповідальності за ризик запуску.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.