Фредерік Дрю Грегорі

Фредерік Дрю Ґреґорі (англ. Frederick Drew Gregory; 1 січня 1941, Вашингтон, округ Колумбія, США — колишній астронавт НАСА, і НАСА заступник керівника. Учасник трьох польотів на «шатлі» STS-51-B, STS-33, STS-44, час в космосі 18 доб 23 год 4 хв.

Фредерік Дрю Грегорі
Frederick Drew Gregory
Фредерік Дрю Грегорі
Дата народження 7 січня 1941(1941-01-07) (80 років)
Місце народження Вашингтон, округ Колумбія, США
Alma mater: Університет Джорджа Вашингтона і Військово-повітряна академія СШАd
Військове звання: полковник
Місії: STS-51-B, STS-33, STS-44
Час у космосі: 18 доб 23 год 4 хв
Нагороди:

United States Astronaut Hall of Famed

Грегорі (на передньому плані) в центрі управління незабаром після катастрофи «Чаленджер»
Екіпаж STS-33:Задній ряд, зліва направо: Картер і Блаха. Передній ряд, зліва направо: Торнтон, Григорій, Масгрейв
Екіпаж STS-44 :(з ліва-направу): Теренс Хенрікс, Джеймс Восс, Фредерік Грегорі, Томас Хеннен, Стори Масгрейв, Маріо Ранко

Особисті дані

Григорій народився 7 січня 1941, у Вашингтоні, округ Колумбія. Його батько був Френсіс А. Грегорі, педагог, який працював помічником виконроба для постійних державних шкіл, а також перший чорношкірий президент Ради піклувальників Бібліотеки Округи Колумбії. Батько має публічну бібліотеку його імені в Хілкрест околиці Вашингтоні Уорд 7. Його мати була Нора Дрю Грегорі, протягом усього життя педагог, а також адвокат публічної бібліотеки. Вона була також сестра зазначив афро-американський лікар і дослідник д-р Чарльз Дрю.

Не одружений, проживав з Барбарою Арчер із Вашингтона, округ Колумбія до своєї смерті в 2008 році, вони виростили двоє дорослих дітей. Фредерік Д., молодший, низького рівня чиновник, працює в офісі Об'єднаного комітету начальників штабів (DOD), і випускник Стенфордського університету. Хізер Лінн — соціальний працівник і випускник Солодкої шипшини коледжу. Він тепер одружений з колишньою Аннет Бекі, Вашингтон, округ Колумбія . Інтереси відпочинку включають читання, катання на човнах, походи, дайвінг, їзда на велосипеді і подорожувати.

Діяльність Космонавти

Грегорі був обраний НАСА як кандидат в астронавти в січні 1978 року. Він був використаний як представник астронавтів офісу в Космічному центрі Кеннеді у тестуванні та підтримці для запуску перших двох шаттла місії STS-1 і STS-2. Він був у групі дослідження сполуки свинцю динаміків (CAPCOM), керівник по забезпеченню безпеки польотів в штаб-квартирі НАСА у Вашингтоні, округ Колумбія, керівник підготовки космонавтів і член Orbiter комітету з контролю Configuration, а також Space Shuttle комітету з контролю Program.

З 1992 по 2001 рік, Грегорі заступник Адміністратора в Управлінні безпеки і Місії в штаб-квартирі НАСА, і з 2001 по 2002 він був помічником Адміністратора для Управління космічних польотів. 12 серпня 2002 він був приведений до присяги як віце-адміністратор NASA. В момент виходу на пенсію Адміністратора НАСА Шон О'Кіф 20 лютого 2005 по приведенню до присяги його наступника Майкла Гріффіна 14 квітня 2005 Григорій зайняв пост в.о. офіс-адміністратора НАСА. Потім він повернувся на посаду заступника адміністратора, але подав у відставку 9 вересня. 29 листопада 2005 він був замінений на Шана Дайль.

STS-51-B

На 29 квітня 1985 Грегорі літав як пілот космічного корабля «Чаленджер» вперше в космосі. Корисне навантаження місії складалося з «Спейслаб» Європейського космічного агентства (ЄКА). Були проведені експерименти 15, в особливості для вивчення рідин та матеріалів у невагомості простору. Для біологічних досліджень були також дві мавпи і 24 гризунів на борту. 14 експериментів були успішно проведені. Крім того, науковий супутник NUSAT піддавався.

STS-33

Другий космічний політ Грегорі був як командира «Діскавері» (STS-33). Початок був 22 листопада 1989 під час польоту, супутник Міноборони був викритий. Після 79 орбіт Діскавері повернувся 27 листопада назад у авіабазі Едвардс.

STS-44

На 24 листопада 1991 Грегорі почав як командир космічного корабля «Атлантіс» на місії STS-44 була місія для Міністерства оборони США. Несекретні корисного навантаження включені, серед інших військових експериментів ЦСП супутників і розгінного блоку двигуна нести супутник на вищу орбіту.

Посилання

    Джерело

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.