Фреґінґ

Фреґінґ (англ. Fragging; від frag[mentation] grenade — уламкова граната) — вбивство непопулярних командирів під час військового бою; американський військовий термін, що з'явився у другій половині XX століття і позначає навмисне вбивство офіцера, військовослужбовцями, які перебувають під його командуванням (зазвичай, рядовим складом). Таке вбивство, зазвичай, видається ними за нещасний випадок або як бойові втрати. Мотивом злочину, найчастіше, є діяльність покійного як офіцера, яка сама по собі розцінюється його підлеглими як злочинна і така, що зайвий раз наражає на ризик життя і здоров'я рядових. У зв'язку з розвитком сучасних засобів знищення, особливо — уламково-фугасних боєприпасів, — найчастіше фреґінґ (як і випливає з етимології поняття) проводиться за допомогою ручної гранати, так як ураження її уламками досить складно встановити шляхом балістичної експертизи, а в бойовій ситуації граната може нібито відскочити від перешкоди або ж військовослужбовець ворожих сил може закинути її назад. Ще складніше встановити і довести злочинний намір, навіть якщо точно відомо хто саме з солдатів кинув гранату в офіцера.

Гранати М26, які видавалися американським військовослужбовцям під час війни у В'єтнамі. Часто застосовувалися для фреґінґу.[1]

Практикування фреґінґу було особливо поширене під час війни у В'єтнамі. В 1970 році нарахували 363 випадки фреґінґу, не рахуючи 1400 офіцерів, причина смерті яких «не піддається поясненню».[2][3] Наразі ж такі випадки в армії США є поодинокими, у зв'язку зі зміною стратегії ведення бою, яка передбачає максимально раціональне збереження рядового складу.

Примітки

  1. Архівована копія. Архів оригіналу за 26 грудня 2013. Процитовано 25 грудня 2013.
  2. Hixson, Walter (2000). Military aspects of the Vietnam conflict (англ.). Taylor & Francis. с. 154. ISBN 0815335326.
  3. ДЕМОКРАТІЯ В АРМІЇ. І ВОНА ПРАЦЮЄ (на шкоду армії). (рос.)

Посилання


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.