Фришман Мойсей Абрамович

Мойсей Абрамович Фришман (27 січня 1913 року в м. Великі Луки — 1979) - інженер, доктор технічних наук, професор.

Біографія

1937р. закінчив Російський університет транспорту (РУТ (МііТ)).

1937 р. після закінчення МІІТа був залишений в аспірантурі

1940 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук, в якій розглядалися явища викрадення шляху.

З листопада 1940 р М. А. Фришман працює на кафедрі «Колія та колійне господарство», одночасно він стає деканом будівельного факультету ДІІТу (нині Дніпровський націона́льний університе́т залізни́чного тра́нспорту імені академіка Всеволода Лазаряна)[1].

1941 - 1944 рр. М. А. Фрішман є доцентом НІІЖТ (Сибірський державний університет шляхів сполучення[2]).

У червні 1944 року він повертається до ДІІТу та очолює кафедру шляху до 1946 р.

У 1949 р Мойсей Абрамович захищає дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук. Його дисертація і перша монографія присвячені дослідженню взаємодії дії колії та рухомого складу розрахунковими і експериментальними методами, в тому числі із застосуванням високочастотної кінозйомки.

З 1950 року М. А. Фришман - професор, а з 1955 р завідувач кафедри шляху і колійного господарства ДІІТу (нині Дніпровський національний університет залізничного транспорту).

У 1958 р він був організатором науково - дослідницької колієвипробувальної лабораторії Дніпровського національного університету залізничного транспорту.

З 1955 року і до кінця свого життя завідувач кафедрою «Колія та колійне господарство» Дніпровського національного університету залізничного транспорту.

Кафедра й лабораторія під керівництвом М. А. Фрішмана стали великим науковим центром, по вивченню питань взаємодії рухомого складу й колії. Тут була проведена значна робота по удосконаленню розрахунку колії на міцність, у тому числі по вивченню розрахункових характеристик колії й застосуванню ЕОМ.

М.А. Фрішман був відомий як блискучий педагог, лектор і вихователь молоді. Багато уваги він приділяв питанням підготовки молодих фахівців і їхньому вихованню.

Науковий доробок

М. А. Фришман був автором і співавтором 9 підручників та монографій, а також понад 200 наукових праць. Серед них добре відомі монографії та навчальні посібники: «Взаимодействие пути и подвижного состава», «Земляное полотно железных дорог», «Железнодорожные пути металлургических заводов». Великою популярністю серед шляховиків заслужено користувалася його книга «Как работает путь под поездами», яка витримала шість видань, в тому числі два за кордоном.

Публікації

Примітки

  1. ДНУЗТ – Головна. diit.edu.ua (укр.). Процитовано 8 червня 2020.
  2. Сибирский государственный университет путей сообщения. www.stu.ru. Процитовано 8 червня 2020.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.