Хайфський університет

Хайфський університет (івр. אוניברסיטת חיפה) — вищий навчальний заклад у Хайфі, Ізраїль.

Хайфський університет
אוניברסיטת חיפה
?координати:
Тип державний науково-дослідницький університет
Країна  Ізраїль
Розташування Хайфа, ІзраїльХайфа
Гасло מצויינות אקדמית מתחילה ביחס אישי
Засновано 1963
Засновник Хуші Абба
Президент Рон Робін
Ректор Ґур Елрой
Студентів 13 000
Членство у International GLAM Labs Communityd[1]
Складається з Younes and Soraya Nazarian Library, University of Haifad
Випускники Категорія:Випускники Хайфського університету
Штаб-квартира Хайфа
Сайт www.haifa.ac.il
 Хайфський університет у Вікісховищі

У Хайфському університеті навчається 16,500 студентів та аспірантів. ВНЗ видає дипломи ступенів бакалавр, магістр, доктор, а також проводить професорські та пост-докторські курси.

Адреса, структура і спеціалізація

Хайфський університет в Хайфі розташований за адресою:

гора Кармель, Хайфа, 31905

На відміну від більшості інших ВНЗ, навчання в Хайфському університеті ведеться не безпосередньо на факультетах, а на так званих гуртках (хугім), які є частиною факультетів. Найближчим академічним поняттям для «гуртка» в тому сенсі, в якому це слово використовується в Хайфськом університеті, буде «кафедра». Вибір назви найменшою академічної одиниці - «гурток» - зумовлений бажанням адміністрації університету зробити навчання менш офіціозним, більш особистим. Слово «гурток» асоціюється у студентів з додатковими позашкільними заняттями за інтересами. Саме це враження від навчання у вузі адміністрація і намагається культивувати.

У складі Хайфського університету 6 факультетів:

  • гуманітарний;
  • соціальних наук;
  • юридичний;
  • природничих наук;
  • педагогічний;
  • соцзабезпечення та охорони здоров'я.

Історія заснування і становлення

Хайфський університет було засновано у 1963 році за ініціативою мера Хайфи Аба Хуши. Поки розроблявся план і починалося будівництво кампуса, університету довелося знаходитися в будівлі Ердштейна, в центрі Хайфа (район Адар). Невелика будівля не могла дати притулок всім студентам, і умови навчання в ті часи були жахливими.

Кампус Хайфського університету було закладено в жовтні 1965 року на плато, увінчуючим гору Тлалім (תללים, «Схили»), одну з близько розташованих до Хайфи гір масиву Кармель, за шість кілометрів від центру міста. Дизайн кампусу бів розроблений бразильським архітектором Оскаром Німейєром. В 1966 році було завершено будівництво «Рав-Тахліті» (רב-תכליתי, «Багатоцільове»), в котрому розташовувалася бібліотека зі 100 000 томів книг, кафетерій, лабораторії, навчальні аудиторії. В цей час в «Рав-Тахліті» розташовані центр підготовки абітурієнтів, кілька науково-дослідних інститутів і лабораторій, центр допомоги студентам, спеціалізовані аудиторії для гуртків мистецтв і один з актових залів.

У 1968 році було розпочато, а в 1970 завершено будівництво будівлі «Мадрега» (מדרגה, «Сходинка», «Тераса»). Зараз у цьому будинку розташовані аудиторії, комп'ютерні класи, спортзал, аудиторії гуртків юриспруденції та психології. В 1973 році було закінчено будівництво «Раши» (בנין ראשי, «Головна будівля»), що містить в собі зараз чотириповерховому бібліотеку, університетський магазин канцтоварів та електроніки і безліч багатоцільових аудиторій.

«Головна будівля» частково прихована під землею, і виникає враження, що з чотирьох поверхів над поверхнею ґрунту розташований тільки один. Насправді через те, що схил, на якому побудовано університет, має великий кут нахилу, головний будинок «вростає» в землю тільки одним своїм боком, а з аудиторій та бібліотеки, розташованих з іншого боку будівлі, відкривається краєвидвид на місцевість на північ від Хайфи. На даху «Раши» розташовані автомобільна стоянка і оглядовий майданчик.

Башта Ешкол

У 1973 році було розпочато будівництво головної пам'ятки Хайфского університету - башти «Ешколь» (івр. אשכול — ґроно).

вид на Башту Ешкол з півдня

Будівництво продовжувалось більше десяти років, і було завершено тільки в 1987 році. На верхньому, 30-му поверсі розташовані невеликий актовий зал, музей університету та оглядова галерея. Башта розташована практично над будівлею «Раши» яка, у свою чергу, частково заховано під землю. Розміщення хмарочоса таке, що його вузькі стіни звернені на південний захід і на північний схід - це зменшує вплив вітру; пануючі вітру в Хайфі якраз дмуть з південного-заходу. Довжина вузької стіни хмарочоса становить всього 14 кроків 12 метрів, тому висока, але дуже вузька вежа справляє враження встромленого в небо клинка.

Крім останнього поверху з галереєю, у вежі «Ешколь» розташовуються в основному адміністративні приміщення - деканати факультетів, академічне керівництво «гуртків», кабінети адміністрації університету. У фундаменті башти знаходиться університетський обчислювальний центр. Однак у хмарочосі є також і аудиторії, в основному - в силу фізичних обмежень вузького хмарочоса - невеликі, на 10-20 осіб. На даху вежі розташована армійська і науково-дослідна радарна установки.

Забудова в 1973—2006 роках

У 1973-му році також було розпочато будівництво перших студентських гуртожитків. Гуртожиток знаходиться приблизно в двохстах метрах від будівлі «Рав-Тахліті», закінченого першим. Будівля гуртожитку, що отримало назву «Федерман» по імені одного із спонсорів будівництва, являє собою семіповерховий комплекс з чотирикімнатні квартирами. У кожній квартирі по 3 спальні на 2 людини кожна і загальна кімната, кухня та санвузол.

У 1978 році в «Раши» відкрилася галерея мистецтв. З тих пір в галереї щорічно проходять три-чотири виставки, теми яких в основному збігаються з визначеними університетом пріоритетними напрямками в історії мистецтва і в дослідженнях сучасного мистецтва. Колекція предметів мистецтва Хайфського університету складається з більш ніж 1000 найменувань, у тому числі 130 робіт, створених єврейськими майстрами, які були знищені в роки Голокосту.

У 1984 році в головному будинку Хайфського університету було відкрито музей імені Рувена і Едіта Гект. Музей присвячений історії заселення Палестини вважається археологічним або краєзнавчим; це єдиний археологічний музей в кампусі. У музеї також виставлена невелика, але вражаюча колекція художніх робіт багатьох відомих імпресіоністів, французьких та єврейських майстрів, у тому числі Клода Моне. Основний виставковий матеріал - це особиста колекція нині покійного Рувена Гекта.

Сучасний розвиток університетського кампуса триває за проектом, розробленим ізраїльським архітектором Яковом Рехтером, і прийнятим Директоратом університету в 1992 році. План передбачає будівництво нових корпусів, оснащених за останнім словом техніки, і розвиток гуртожитків.

В рамках цього плану були побудовані:

  • «Центр Рабина» (зданий в 1997 році) - 8-поверхова будівля, в котрій розташовані факультет Соціальних наук і математики, гуртки психології, статистики, економіки.
  • «Центр педагогіки» (зданий в 2002 році) - комплекс із трьох будівель, в котрих розташований педагогічний факультет.
  • «Будинок Джейкобс» (здана в 2002 році, названо на честь спонсора) - В ньому розмістилися гурток комп'ютерних наук і школа бізнесу для аспірантів.
  • «Центр мистецтв» (зданий в 2005 році) - в ньому розташований гуманітарний факультет.
  • Гуртожитки «Талія», «Британія» - здані в 2001 році, оточують старіший гуртожиток «Федерман» з двох сторін.

Крім цього, Хайфській університет орендує частину будівлі науково-дослідної лабораторії IBM, побудованої в 2001 році приблизно в 500 метрах від башти «Ешколь».

Академічний розвиток

Академічна історія університету розпочалася у 1963 році за власною ініціативою мера Хайфи Аба Хуши.

Пристворенні університету в штаті перебувало 180 лекторів і надавалося освіта ступіня бакалавра на факультетах: Бібліоведення, Івриту, Єврейської історії, Загальної історії, Французької мови та літератури, Англійської мови та літератури, Арабського мови та літератури, Географії, Соціології та Політики. В першому потці було лише 472 студенти, а закінчило навчання лише 75 чоловік. На початку навчання проводилося під егідою Єврейського університету в Єрусалимі.

У 1970 році в університеті навчалося вже 2794 людини. У 1971 році три факультету розпочали навчання на ступінь магістра.

У 1972 році Хайфській університет був визнаний Ізраїльським центром вищої освіти і отримав право надавати ступінь від свого імені. На той момент університет закінчило 1826 чоловік, і 457 отримали ліцензію викладача. Підтвердження було видано на два факультети, гуманітарних і соціальних наук і математики, які надавали 18 «гуртків» та 2 незалежних школи, викладання і соціальної роботи. 14 з цих 18 «гуртків» надавали навчання на ступінь магістра. Також вища навчання було визнано в коледжах Емек Ісраель, Тель-Хай і в коледжі Західної Галілеї, все - під егідою Хайфского університету.

У 1980 році факультет Психології отримав право надавати ступінь доктора.

У 1991 році був відкритий єдиний факультет Юриспруденції в Північному Ізраїлі.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.