Хоробрий заєць

«Хоробрий заєць» мальований мультфільм з елементами ігрового кіно 1955 року за казкою Дмитра Маміна-Сибіряка «Про хороброго зайця довгі вуха, косі очі, короткий хвіст» із збірки «Альонушкіни казки».

Хоробрий заєць
Режисер Іванов-Вано Іван Петрович
Сценарист Іванов-Вано Іван Петрович
Оператор Nikolay Voinovd
Композитор Левітін Юрій Абрамович
Художник Mikhail Botovd
Кінокомпанія Союзмультфільм
Мова російська
Країна  СРСР
IMDb ID 3785472

Нагороди

  • 1957 — Диплом I Британського міжнародного кінофестивалю (Фестиваль фестивалів) у Лондоні[1].

Сюжет

Ця історія почалася у звичайній сільській хаті. Жили в ній бабуся з двома онучатами. Хлопчик і дівчинка міркували про те, хто хоробріше та хто чого боїться. І раптом вони побачили маленьку мишку і сильно злякалися. Бабуся пожурила їх, щоб ті не боялися, і стала розповідати повчальну казку.

У далекому лісі жив собі заєць. І він боявся всіх і всього — такий був боягуз. З ранку до ночі тільки й робив, що тремтів від страху. Навіть його рідні над ним сміялися, і незабаром косому все це набридло, і він вирішив довести, що він сміливий. І ось зібрав наш герой одного разу на галявині всіх зайців і заявив, що нікого не боїться — ні вовка, ні лисиці, і навіть ведмедя. І так всім стало весело, що стали зайці радіти і реготати, стрибати і танцювати на сніговій галявині. А сміливець ще більше хвалився своєю відвагою. А в цей самий час лісом бродив старий голодний вовк. Той мріяв про зайців, яких він міг проковтнути цілком. І тут хижакові крупно повезло — він вийшов точнісінько на те саме місце, де заєць-хвалько хвалився тим, що не страшний йому ніхто і готовий битися з будь-яким супротивником. А коли сміливець побачив справжнього ворога, його серце впало в п'яти, що навіть заїкатися почав. З великого переляку заєць сам так налякав вовка, що Сірий заледве ноги забрав подалі від божевільного. Вовк втік, та ось і косий теж кудись запропастився. Довго шукали хвалька звірі і насилу знайшли його в таємному куточку. Ті почали вітати зайця з такою гучною перемогою, і з тих пір косою і сам став вірити, що він такий хоробрий і відважний.

Творці фільму

Сценарій Іван Іванов-Вано
Режисер Іван Іванов-Вано
Художники-постановники Михайло Ботов, Костянтин Карпов
Композитор Юрій Левітін
Текст пісень Сергія Богомазова
Головний оператор Микола Воїнов
Керівник зйомок у павільйоні К. Венц
Оператори зйомок у павільйоні Олег Куховаренко, Маріс Рудзітіс
Звукооператор Микола Прилуцький
Асистент режисера В. Свєшнікова
Асистент художника Тетяна Александрова
Помічник режисера М. Гешеліна
Монтажер Лідія Сазонова
Художники-мультиплікатори Василь Рябчиков, Фаїна Єпіфанова, Федір Хитрук, В'ячеслав Котьоночкін, Борис Меєрович, Тетяна Федорова, Володимир Попов, Борис Чані, Лідія Резцова, Вадим Долгих, Роман Давидов, Костянтин Малишев
Художники-декоратори Ірина Світлиця, Віра Роджеро, Віра Валеріанова
Ролі виконують Віктор Коваль Ваня
Альошина Олена Маша
Віра Попова бабуся
Ролі озвучують Георгій Віцин хоробрий заєць
Володимир Володін вовк
Георгій Мілляр старий заєць (в титрах не вказаний)

Видання на відео

В середині 1990-х років фільм випущено на VHS-збірнику найкращих радянських мультфільмів Studio PRO Video і студією «Союз» у збірнику мультфільмів кіностудії «Союзмультфільм».

  • У середині 2000-х років мультфільм випущено на DVD кіновідеооб'єднанням «Крупний план» у складі збірки мультфільмів «Казки російських письменників» (Випуск 1). Під час запису диска застосовувалася повна реставрація зображення і звуку. До збірки також увійшли інші мультфільми за казками російських письменників: «Хоробрий заєць» (1955), «Казка про попа і працівника його Балду» (1956), «Пригоди Буратіно» (1959), «Премудрий піскар» (1979), «Генерал Топтигін» (1971)[2].
  • Мультфільм випускався на DVD у збірці мультфільмів: «Зайчик — плутишка», Союзмультфільм, дистриб'ютор: «Союз». Склад: «Зайка-зазнайка» (1976), «Заєць Коська і джерельце» (1974), «Лисиця і заєць» (1973), «Хоробрий заєць» (1955), «Лев та заєць» (1949), «Заячий хвостик» (1984), «Заєць, який любив давати поради» (1988)[3].

Література

  • Фильмы-сказки. Сценарии рисованных фильмов. Выпуск IV. — М. : Искусство, 1956.

Зміст: Н. Ердман і М. Вольпин «Острів помилок», М. Пащенко і Б. Дежкін «Старі знайомі», С. Михалков «Як ведмідь трубку знайшов», В. Сутеєв «Сніговик-поштовик», Г. Колтунов «Юля-вередник», Н. Окропірідзе «Ведмедик-задирака», Г. Гребнер «Горіховий прутик», Л. Касіль «Два жадібних ведмедика», І. Іванов-Вано «Хоробрий заєць», Р. Борисова «Палиця-виручалочка», З. Філімонова «Солом'яний бичок», Л. Атаманов «Пес та кіт»

Примітки

  1. Сергей Капков. Энциклопедия отечественной мультипликации. — М. : Алгоритм, 2006. — С. 283—284. — 3000 прим. — ISBN 5-9265-0319-4.
  2. DVD «Сказки русских писателей» Выпуск 1
  3. DVD «Зайчишка — плутишка»

Посилання

  • «Хоробрий заєць» на «Аніматор.ру»
  • «Хоробрий заєць» на сайті «Енциклопедія вітчизняного кіно»
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.