Хорхе Гірш

Хорхе Гірш (англ. Jorge E. Hirsch; нар. 1953 року) — американський фізик аргентинського походження. Професор фізики університету в Сан-Дієго. Відомий тим, що ввів у 2005 році визначення «Індекс Гірша» — індекс цитування для визначення продуктивності роботи вченого[2].

Хорхе Гірш
Народився 1953
Буенос-Айрес, Аргентина
Місце проживання США
Країна  Аргентина
 США[1]
Діяльність фізик
Alma mater Чиказький університет і Університет Буенос-Айреса
Галузь фізика твердого тіла, Надпровідність і Феромагнетики
Заклад Каліфорнійський університет у Сан-Дієго і Чиказький університет
Звання професор
Ступінь доктор філософії
Особ. сторінка physics.ucsd.edu/~jorge/jh.html

 Хорхе Гірш у Вікісховищі

Біографічні відомості

Хорхе Гірш народився в Буенос-Айресі (Аргентина). Там же отримав ступінь бакалавра. З 1976 року працює в Чиказькому університеті, де він отримав ступінь доктора. У 1983 році Х. Гірш вступив до Університету Каліфорнії на кафедру фізики.

Наукова робота Гірша пов'язана з фізикою твердого тіла, надпровідністю та феромагнетизмом. Він вважає, що є єдиний механізм надпровідності для всіх матеріалів, який пояснює Ефект Мейснера і відрізняється від звичайного механізму кількома основними аспектами.

Також відомий своїми заявами щодо зовнішньої політики США, зокрема, про застосування ядерної зброї проти Ірану. У квітні 2006 року він, разом з дванадцятьма іншими фізиками, написав листа президенту США Джорджу Бушу-молодшому, в яких висловив свою стурбованість із цього приводу.

Примітки

Інтернет-ресурси

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.