Хульда (пророчиця)

Хульда (івр. חולדה הנביאה Хульда пророчиця) — пророчиця Старого Завіту згадана у 2 Цар. 22. 14 та 2 Хр. 34. 22 — 28. Час діяльності Хульди припадає на період діяльності пророків Софонії та Єремії.

Могила Хульди в Єрусалимі
Хульда
івр. חולדה הנביאה
Поховання
 : 
Діяльність пророчиця

Ім'я

Ім'я Хульда є можливо жіноча форма гебрейського חלֶד (cholæd) яким називається кріт чи ласиця[1].

Пророцтва народу та царю Йосії

Хульда жила в Єрусалимі, та була дружиною Шаллма, який доглядав за одягом. Сім віршів Другої Книги царів та Другої книги хроніки розповідають про час правління царя Йосії, який царював у 641–609 р. до н. е і звернення його до пророчиці Хульди. На 18 році правління Йосія дав наказ провести реконструкцію Храму Соломона. Під час робіт у Храмі знайдено книгу Закону. Першосвященик Хілкія дає книгу писарю Шафану який прочитав зміст книги царю і той розриває на собі одежу читаючи про гнів Божий та посилає Хілкію, писаря та ще 3 чоловіків запитати Господа про зміст прочитаного. Вони відправляються до пророчиці Хульди. Делегація звертається до пророчиці не показуючи їй звиток. Хульда дає відповідь царській делегації, що складається з двох частин

  • щодо народу[2]:
Так говорить Господь: Ось я наведу лихо на це місце й на його мешканців; всі ті слова, що в книзі, яку читав юдейський цар. Тому що вони покинули мене й кадили іншим богам, щоб гнівити мене усіма вчинками своїх рук, запалав гнів мій проти цього місця - і не погасне.
  • щодо царя[2]:
Цареві ж юдейському, що послав вас спитати Господа, ось що скажіть: Так говорить Господь, Бог Ізраїля: Слова, що ти чув, здійсняться. Але тому, що твоє серце зворушилося й ти впокорився перед Господом, почувши те, що я висказав проти цього місця й проти його мешканців, що стануть жахом і прокляттям для інших, тому, що ти роздер на собі одежу й плакав передо мною, і я теж вислухав тебе, - слово Господнє, - і, власне, тому я прилучу тебе до твоїх батьків; ти зійдеш у твій гріб у мирі й очі твої не побачать усього того лиха, що я наведу на це місце.” І вони принесли цареві відповідь.

Відповідь Хульди була прочитана народу та сприяла проведення культових реформ.

Історичні події

Влітку 609 р. до н. е. фараон Нехо II (610–595 р. до н. е.) рушив на з'єднання з ассирійською армією в околиці Харрана. Йосія виступив проти єгиптян, зустрівши їх зі своїм військом в районі Мегіддо. У битві з Нехо Йосія був важко поранений стрілою в горло і помер у Мегіддо (2 Цар. 23:30), чи за 2 Хр. 35:24 у самому Єрусалимі. Юдея після поразки була змушена визнати себе васалом Єгипту. Наступником Йосії став його син Йоахаз. Царя Йосію поховали у мирі в Єрусалимі.

Див. також

Ворота Хульди — одні з воріт Храмової гори

Примітки

  1. Левіт 11. 29
  2. 2 Хр. 34 24-25. Архів оригіналу за 30 серпня 2012. Процитовано 24 липня 2014.

Посилання

Хульда у bibelwissenschaft.de(нім.)

Джерела

Святе Письмо Старого та Нового Завіту. Видавництво отців Василіан «Місіонер», 2005.

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.