Церква святих верховних апостолів Петра і Павла (Мала Зелена)

Церква святих верховних апостолів Петра і Павла — парафія і храм греко-католицької громади Кам'янець-Подільського деканату Кам'янець-Подільської єпархії Української греко-католицької церкви в селі Мала Зелена Хмельницької області.

Церква святих верховних апостолів Петра і Павла

Країна  Україна
Ідентифікатори й посилання

Історія церкви

Наприкінці 2003 року на прохання о. Василя Демчишина у невеличке село Мала Зелена приїхали священники УГКЦ, щоб розпочати Божу справу: протосинкел Тернопільсько-Зборівської єпархії, ректор ТВДС ім. патріарха Йосифа Сліпого о. митрат Василій Семенюк та о. Богдан Зінченко. Саме о. Богдан, який наприкінці 1980-х-на початку 1990-х рр. обслуговував парафії на лівому березі ріки Збруч у селах Мала Зелена, Шидлівці, Вікторівка, Криків, Боднарівка, залишився в пам'яті хмельничан як священник, який наприкінці радянської епохи, незважаючи на переслідування, катехизував віруючих цих сіл, яких влада намагалася виховувати в атеїстичному дусі. У невеличкому селі Мала Зелена ніколи не було храму, тому людям доводилося долати великі відстані в інші села, щоби мати можливість брати участь у богослужіннях.

Під час того візиту було прийнято рішення на прохання жителів с. Мала Зелена утворити та зареєструвати громаду УГКЦ. Наступного дня все село зібралося і спільно з семінаристами ТВДС ім. патріарха Йосифа Сліпого розпочали працю біля житлового будинку для переобладнання та пристосування його у власний храм.

У 2004 році на свято Святих Верховних Апостолів Петра і Павла на початку села всі люди вийшли зустрічати високоповажних гостей: єпископа-помічника Тернопільсько-Зборівської єпархії Василія Семенюка, священників УГКЦ Тернопільської та Хмельницької областей, гостей з Канади Ганну Ганкевич з родиною. Перед початком богослужіння єпископ Василій освятив престол та храм.

Парафіяни з хоругвами та хрестом разом зі своїм парохом о. Любомиром з села Зелена Чортківського району Тернопільської області привітали та розділили святкову радість зі своїми сусідами. Після закінчення богослужіння єпископа Василій вручив грамоту о. Василю Демчишину, як призначеному адміністраторові новоутвореної парафії та подякував парафіянам за великі старання у відкритті нової релігійної громади, адже о. Василь на той час уже зареєстрував 16 греко-католицьких парафій у Хмельницькій області. Жителі села Мала Зелена подякували своєму духовному батькові владиці Василію Семенюку за довгоочікуваний подарунок — власний храм. Вони подарувати смачний житній хліб, у який вклали частинку своєї душі.

14 січня 2011 року до храму привезли мощі святого Івана Хрестителя. Такої великої кількості людей у храмі ще не було. Люди приїжджали з навколишніх сіл, щоб поклонитися та оздоровитися духовно і тілесно.

З великим нетерпінням парафія і весь район чекали на чудотворну' ікону Зарваницької Матері Божої, яку привезла з Марійського духовного центру у Зарваниці велика місія у Кам'янець-Подільський деканат УГКЦ Ця чудотворна ікона подорожувала всіма парафіями УГКЦ Хмельницької області.

Діє припарафіяльна спільнота «Матері в молитві».

Парохи

  • о. Василь Демчишин (з 2004).

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.