Чурос

Чурос, також Чуро (ісп. churros) — солодка обсмажена випічка з заварного тіста, що має в перетині вид багатокінцевої зірки або просто кругла в перерізі. Батьківщиною чурос вважається Іспанія, де чурос традиційно подають на сніданок.

Приготування чурос
Чурос у формі ласо, у перерізі зірка
Приготування круглих в перерізі churros rectos

Поширення

Чурос також отримали широке поширення в Іспанії, Латинській Америці, Франції, Португалії, на півдні США і на іспаномовних островах Карибського моря.

Види

Поширені два основних види чурос:

  • Тонкі в перерізі у вигляді зірки і іноді зігнуті в підківку або у вигляді петлі ласо (ісп. churros en lazo);
  • Тонкі або товсті довгі (ісп. churros rectos) круглі або зоряні в перерізі.
начинений шоколадом і кремом чурос
Прості чурос називають churros solos. Чурос у шоколадній глазурі називають churros de chocolate. На знімку представлені churros de chocolate en lazo і chorros solos en lazo.

Вид чурос (його перетин в діаметрі) залежить від способу приготування чурос: якщо застосовують спеціальний апарат, то можна отримати зоряні в перерізі чурос; якщо приготування відбувається вручну, то просто круглі в перерізі чурос.

Зустрічаються варіанти чурос з начинкою (ісп. churros porra) і в шоколадній глазурі (ісп. churros de chocolate).

Спочатку чурос були просто круглими в перерізі, оскільки обладнання для приготування різних видів чурос з'явилося порівняно недавно.

Пончики у вигляді кілець, так звані «іспанські пончики», не називаються чурос. Такі пончики мають різні назви в залежності від начинки і присипок: бунюель (ісп. buñuelo); донут (ісп. dónut). В Україні такі колечка називають саме пончиками.

Подача на стіл

У іспанців заведено вмокати чурос у чашку з гарячим шоколадом або до страви з чурос подають каву з молоком.

Посилання

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Чурос

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.