Шато-Фронтенак

«Замок Фронтенака» (фр. Château Frontenac, вимовляється шато-фронтенак) — замок, розміщений у місті Квебек, гранд-готель у стилі середньовічного французького замку.

Шато-Фронтенак


46°48′43″ пн. ш. 71°12′18″ зх. д.
Тип готель і hotel buildingd
Статус спадщини національне історичне місце Канади[1]
Країна  Канада
Розташування Ла Сіте-Лімуалуd
Архітектурний стиль châteauesqued
Архітектор Брюс Прайсd і Daniel John Crightond[2]
Засновано 1893[3]
Власник Fairmont Hotels and Resortsd
Оператор Fairmont Hotels and Resortsd
Сайт fairmont.com/frontenac
Ідентифікатори й посилання
Structurae 20004272
Шато-Фронтенак (Канада)

 Шато-Фронтенак у Вікісховищі
Листівка із зображенням готелю (1910) до його розширення і будівництва центральної вежі (1924)

У 1981 році був включений до списку Національних історичних місць Канади.

Історія

«Замок Фронтенака» було спроектовано і побудовано американським архітектором Брюсом Прайсом на замовлення компанії «Канадська тихоокеанська залізниця». Його відкриття сталося 1893 року. Центральна вежа та інші новіші частини готелю були пізніше спроектовані Вільямом Сазерлендом Максвеллом. У 1926 готель був добудований. У 1943 році на Квебекській конференції в ньому вели переговори Вінстон Черчилль і Франклін Рузвельт.

«Шато-Фронтенак» названий на честь Луї де Бюада де Фронтенака, графа з Фронтенака та Палюо, який був губернатором колонії Нова Франція в кінці XVII століття і вважається батьком-засновником Канади.

Розміщується готель на високому березі річки Святого Лаврентія на мисі Діамант. Постояльці верхніх поверхів можуть спостерігати не тільки річку, а й кілька десятків кілометрів її великої долини.

У 2001 році готель придбала компанія Legacy REIT за 185 млн доларів.[4] Пізніше, у 2011, готель був перекуплений Ivanhoé Cambridge, яка організувала реставраційні роботи загальною вартістю 75 млн доларів.[5][6]

Вважається, що готель «Шато-Фронтенак» є готелем, який фотографують найчастіше у світі, а також є одним із символів не тільки міста, а й усієї провінції Квебек.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.